dust8

Pokud má člověk dost peněz a je zdravý, tak si může užívat v rámci zákona, jak chce?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Jo, může dělat, co chce – co je v souladu se zákony (podle toho kolik má těch peněz. Dokud mu nedojdou). To je pochopitelné, že když má dostatek peněz, tak je svým vlastním pánem, pánem svého času a může jet kam chce, kdy chce, dělat (téměř), co chce.
Ani nemusí mít žádné příjmy, stačí jen když bude odvádět povinné poplatky, pojištění, daně = jako zdravotní pojištění. Tím chci jen říct, že kdyby si chtěl jen užívat, jak píšeš, tak ani nemusí mít žádné příjmy, o které by se musel starat se, ale je to vpodstatě blbost, protože když má dost peněz, tak má určitě něco někde vložené – investované, co už mu nějaké příjmy přináší (A ani nad tím kolikrát nemusí moc bdít).

Další odpovědi
Dochy

ani nemusí být zdravý… Jen se mu pak to užívání může zkrátit.

Bobek 2

Člověk může dělat cokoliv, co může dělat. Ale ta jeho činnost bude mít vždycky nějaké následky. Otázka, jestli ta činnost se vejde nebo nevejde do rámce toho či onoho zákona, je většinou celkem podružná. Pokud tě mocní budou chtít potrestat nebo zlikvidovat, tak to udělají, i když žádný zákon neporušíš. A pokud jim budeš lhostejný, tak si můžeš porušovat zákon jak chceš, a oni stejně nehnou prstem.