pizlicka

pokud koupi nekdo,kdo nepracuje drahou vec,napr.auto,jak jej zdaní?

a kdy jej danit nemusi?slysela jsem,pokud by mi například pritel koupil mobil za deset tisíc,musim i u tohoto odvezt darovaci dan?tak me napadlo,pokud ziji dva v domacnosti,nejsou sezdani,a většinou muz,dava peníze na obživu,neco zbyde,nemela by i toto,zena zdanit 🙂

Nejlepší odpověď
MK44

(…koupi nekdo,kdo nepracuje drahou vec, … jak jej zdaní?) → když si něco koupíte, v ceně zaplatíte daň z přidané hodnoty a popř. daň spotřební. To by snad stačilo, ne? 🙂 Pokud jste si koupila „drahou věc“ a nevydělala jste si na ní, znamená to, že jste si na ni nakradla. Nepůjde ani tak o zdanění jako o náhradu škody, popřípadě o odsezení si trestu …

( … pritel koupil mobil … ,musim i u tohoto odvezt darovaci dan) → Pokud s „přítelem“ žijete nejméně jeden rok ve společné domácnosti, darovací daň se neplatí.

Daň se též neplatí, jde-li o příležitostný dar do 15000 Kč za jedno zdaňovací období.

http://kalkulac­ka.org/kalkulac­ka-darovaci-dan-2014/

Další odpovědi
mosoj

No jestli dostáváš peníze na obživu rodiny jako dar, tak to ti nezávidím.