zjentek

Pokud k sendvičům srkáme horký čaj, může se to považovat za teplé jídlo?

Ad MrDarek: Já nesouhlasím.

Vidím to tak, že jednotlivý sousta sendviče, poklidně sestupující jícnem, jsou doháněny hlty teplého čaje, který je horký srkán mezi každým soustem. Teplý hlt, doběhnuvší sousto, jím pronikne a takováto směs pokračuje do žaludku už jako teplá strava. Samozřejmě se mohu i mýlit, ale zdá se to velmi nepravděpodobné.

Ještě někdo souhlasí s názorem, že takto pozřené sendviče mohou být teplým jídlem? (;

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Čaj není jídlo, takže ne. Maximálně studeno-teplá večeře, tam by to šlo. Pokud reagujete na to, že dojde v ústech ke spojení teploty produktů, sendviče jsou stále studené, pokud jste je nezapékal.

Další odpovědi
annas

Kdysi se říkalo, že k snídani má být něco teplého do žaludku, tedy čaj. Jenže vlastní jídlo, stejně jako sendviče, pokud je nepřipravíte teplé, jsou studené.

Také už jsem několikrát slyšela, že se nemají sousta zapíjet. Dělám to tak.

Potvrdila jsem si, že to stále platí.

"Zapíjení sousta není správné má totiž negativní dopad při trávení potravin. Je to zejména proto, že žaludeční kyseliny se v žaludku zředí s vodou, a dojde tak ke snížení natrávení potravy. Pití během jídla ale neovlivňuje pouze přirozené hladiny kyselin a žluči, ředí i enzymy a vyhání potravu ze žaludku příliš brzy.

Voda navíc přináší do žaludku vzduch, což může vést k pocitu nafouknutého břicha. Navíc, když vypijete při jídle více vody, proteče žaludkem do dvanáctníku a spláchne trávicí šťávy, které pak chybí při samotném trávení." atd.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/maga­zin/230498-pit-behem-jidla-pokud-vam-to-babicky-a-rodice-zakazovali-mozna-byli-uplne-vedle/

Proto se domnívám, že nejde o teplé jídlo, pokud jsou sendviče studené (jsou-li teplé, pak je to teplé jídlo), doplněné teplým nápojem.

Drap

Ne, nesouhlasím. Teplé jídlo to podle mně neni!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.