Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jsem zaměstnaná od 1.4.,zkušeb. doba je ze zákona 3 měsíce?Mohu odejít kdykoli?Jak dlouho předem to musím oznámit?

Doplňuji:
Moc děkuju. A ještě, kdybyste mi poradily, jaká může být nejnižší teplota na pracovišti. Máme tam max 14,5 st C a sedíme 12 hod skoro pořád.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

zde je to srozumitelně popsáno

http://www.mpsv.cz/…

proto je to zkušební doba můžete odejít kdykoliv a zrovna tak vás může zaměstnavatel kdykoliv propustit a to z obou stran bez udání důvodu
Doplňuji:
Pro první skupinu prací (sezení s mírnou aktivitou, uvolněné stání - kancelářské práce, práce v dozornách, šití, montáž malých lehkých dílců, jeřábníci) je teplota pro chladné období roku stanovena na 18 až 24 °C a pro teplé období roku na 20 až 28 °C.

Pro druhou skupinu prací (činnost vstoje nebo při chůzi spojená s přenášením lehkých břemen nebo překonáváním malých odporů - laboratorní práce, vaření, strojní opracovávání a montáž malých lehkých dílců, práce nástrojářů a mechaniků, prodavači, práce vsedě s pohybem obou paží-např. obsluha lisů, výstupní kontrola, montáž TV baněk) je teplota pro chladné období roku stanovena na 13 až 21 °C a pro teplé období roku na 16 až 27 °C.

Pro třetí skupinu prací (činnost spojená s přenášením středně těžkých břemen - mechanici, prodavači při silné frekvenci zákazníků, strojní opracování a montáž středně těžkých dílců, práce na ručním rotačním lisu, řidiči autobusů, trolejbusů a ostatních drážních vozidel, řidiči traktorů, lakýrníci, svařování, soustružení, strojové vrtání, obsluha koksové baterie, dělník v ocelárně, valcíř hutních materiálů) je teplota pro chladné období roku stanovena na 9 až 18 °C a pro teplé období roku na 14 až 26 °C.

Chladné období roku se shoduje s otopným obdobím roku jak je stanoví vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 152/2001 Sb. Podle této vyhlášky začíná otopné období 1.září a končí 31. května následujícího roku. Otopným obdobím se rozumí doba, po kterou musí být zařízení pro dodávku tepla v pohotovém technickém stavu, přičemž vlastní vytápění začíná, jestliže průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušné lokalitě poklesne pod +13°C ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13°C pro následující den. Průměrná denní teplota venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot naměřených v 7.00, 14.00 a ve 21.00 h ve stínu, přičemž teplota ve 21.00 h se počítá dvakrát. Pokud dochází v okrajových obdobích otopného období k diskomfortu ve vnitřním prostředí, je třeba volit v rozumné míře i vhodný oděv.

Pokud zaměstnavatel nedodržuje tyto limity (výrazně je překračuje), pak lze podat stížnost k místně příslušnému Úřadu práce.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Slušnost je to oznámit pár dní dopředu,jinak máte právo odejít kdykoliv,teda aspoň u nás to tak funguje.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.