zjentek

Pokud jsem hologram, tak ale jak asi mně promítající dal tu schopnost cítit, když si sáhnu a čichnu, nebo když ochutnám?

Asi je to trocha komplikované. Dovedu pochopit, že jsem jen jakési vlnění a vlastně všechno co vnímám je taky jen na nějaké vlně a být tady někdo/něco na jiný frekvenci než známe tak to za á nevnímá jako já, čili vůbec a za bé to vnímá, ale úplně jinak. Pro příklad- když se něčeho chytím, tak se toho držím, to je jasný, to cítím. A může to být třeba stříbrné a chladit, nebo od hnoje a hřát. To jen základ v kostce, tak věci okolo vnímám já, člověk hologram, dosud je to jasný, i když nikdo otázku asi nevysvětlí, ale… Přece když se rozběhnu proti rozjetému vlaku tak mám strach, že jím třeba neproběhnu, i když se budu sebevíc soustředit. Něco mně tak totiž napovídá a já nevím co, jestli jde zase o to vlnění, nebo co. Asi je třeba více zkoušet. Už můj děd tvrdil, kdo sedí jak pecka za pecí, nic stejně nevydumá a nikomu tím nepomůže. Na druhou stranu, později mě napadlo, že z té pecky přece časem něco vyklíčí. No, nevím, je zde mnoho proměnných. Děkuju.

Aliene, fíííííjo, wow, páni! Chci to vědět, chci to napsat, aspoň kousíček, třeba jen útržky, plííís, slepím si to, věř mi!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hele bejku, už jsem ti psal, že v reálu nejsme hologramy ve smyslu, jak si hologram představuješ (tedy… POKUD si představuješ hologram tak, jaký skutečně je). 😉

Holografický princip je prostě jen název, hrubý příměr něčeho, co je ve skutečnosti nesmírně složité. Vysvětlit ti to NEDOKÁŽU (a to i kdybych nebyl limitován časem/rozumným rozsahem odpovědi). Jediný způsob jak by se to dalo zaonačit by byl, kdybys jako já tuto problematiku měl jako celoživotního koníčka NEBO „prošel rychlokurzem“ (absolovoval matfyz).

MOHL bych ti psát o superstrunách, což jsou hypotetické JEDNOROZMĚRNÉ „objekty“ (už jen použítí termínu „objekt“ je v souvislosti s „JEDNOrozměrným něčím“ DOST na palici), které určitým způsobem „vibrují“ v JEDENÁCTIROZ­MĚRNÉM [ JJ, je to 11, nikoliv překlep!!] prostoročasu, o „2D membránách“ (prozměnu „DVOUrozměrný hypotetický objekt“), o Hilbertových prostorech a topologii. Třeba taková „2D membrána“, kterou by sis mohl easy představit jako normílní, „slušnou“ matematickou rovinu ovšem NEMUSÍ mít „2 strany“, jaké má každá euklidovská rovina, klidně si vystačí s JEDNOU stranou, další prostě NEMÁ. A vmíchnout do toho mechanismus působení Higgsova pole (které hmotě „dává hmotnost“), ale už jen přibližné objasnění každého zmíněného jevu/„objektu“ by bylo maso.

Prostě se smiř s tím, že zde NEJDE o nějakou filologii či humanitní vědu, kde si s přehledem vystačíš s primitivními příměry. Takdy jde o FUNDAMENTÁLNÍ jevy jsoucna a tak nějak NEJSOU jednoduché, no. Zrovna nedávno se zde někdo ptal na „nekonečnost“ a to je přitom „brnkačka“. Pochop, já tě NECHCI odrazovat (naopak, dokonce jsem přesvědčen, že tohle je jediná problematika, která stojí za usilí k obeznámení se). Jenže to, že „hurá, už vím za jaký konec se drží kladivo“ z tebe NEUDĚLÁ kvalifikovaného opraváře Hubbleova teleskopu. 🙂

Další odpovědi
elkon

Zase už tě to bere? To by měl Chocholoušek radost.

Rokio

elkon: Chocholoušek byl zákeřný bastard, který byl sám psychopat a rovněž to byl i vrah. Zjentek a já Rokio jsme beránci oproti tomuto pseudo psychiatrovi.

zjentek

Rokio, správně, máš mou poklonu.

Elkon je divný, mírně řečeno.