terry

Pokud ještě nechci topit v celém domě, chci si jen trochu přitopit jedné místnosti, jaké topítko mi doporučíte?

Nebo spíš část velké místnosti 😞😊🤔
K zapojení do el.vedeni.
Něco malého s ventilátorem by asi bylo lepší než ty olejové radiátorky ne?
Díky za názory a tipy.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jednoznačně teplovzdušný ventilátor. Rychle ohřeje vzduch. Olejové radiátory a konvektory jsou bezhlučné, tepelný účinek se ale projeví za dlouho.

Další odpovědi
Kepler

Ano, jako dočasné řešení je teplovzdušný ventilátor to nejlepší. Teplo je hned. Sice je elektřina drahý způsob topení, ale náklady vyváží nízká pořizovací cena.

aliendrone

No, s ohledem na dodatečnou podmínku (část místnosti) mi přijde jako JEDINÉ řešení INFRAZÁŘIČ. Pravda, místnost neohřeje, ale teplo ti BUDE. Navíc je stejně tichý, jako olejový radiátor, tudíž se nemusíš případným hlukem stresovat. ;) :)
https://www.in­fraky.cz/infra­ky-cz-trideni-podle-technologie-infrazarice

Alesh

Tak záleží, co to je za místnost, resp. z jakého důvodu si tam chceš přitápět, jak dlouho, jak často, jak moc řešíš rychlost ohřevu atd.
Osobně preferuji topidla „bez vrtule“, tedy ne ventilátory a to z důvodů, nejen, že jsou hlučné, ale i ten vzduch se rychleji vysouší. Když v té místnosti pak chceš spát, tak je to na ho*no. Já před 2 lety koupil za krásných 450 Kč tohle, viz zdroj a nemůžu si to vynachválit. Lehké, dobře se s tím manipuluje díky kolečkům, topí to dobře i rychle, za mě absolutní spokojenost.

Zdroj: https://topidla­.heureka.cz/ecg-tk-1510/

elkon

V dnešní době používat elektřinu k topení je vyhazování peněz. Pokud vám o peníze nejde, tak si můžete vybrat třeba tady: https://www.mi­rava.cz/katalog/to­peni/topne-panely/?gclid=Cj­wKCAjwndCKBhA­kEiwAgSDKQRBfQrm2s­xh73rwNbDciny­DEytmljcCSuYc4hMPwfz7qP­tU0YjW3fxoCmwsQAv­D_BwE

Dochy

Já bych nejspíš volil ten olejový radiátor. Ale záleží na konkrétních podmínkách preferencích.
Za mně:
Je nehlučný
je levný
nepálí prach (což mi vadí u všech těch „přímotopů“ s nažhavenou topnou spirálou)

  • delší doba na vytopení místnosti v porovnání s něčím s tím ventilátorem

Michálek1245

Dobrý den, ono to může jít i skrz klasické topení nebo kotel. Jen to chce mít dobře nastavené termostatické ventily a rozvod tepla do jednotlivých místností. Ale v tomhle ohledu samozřejmě asi nejvíc záleží na primárním zdroji tepla. Jestli máte velký kotel na uhlí, tak ten neuhlídáte a budete ho akorát zbytečně dustit, takže bych si v tomhle ohledu nejspíš pořídil nějaký elektrický přímotop.