holaola

Pokud je všechno možné, znamená to, že je něco nemožné?

jak tuto větu hodnotí výroková logika? Jak se na to díváte Vy?

Nejlepší odpověď
annas

Beru bez otazníku.

Výrok je každá oznamovací věta (sdělení), u níž dává smysl, když uvažujeme, zda je buď pravdivá, nebo nepravdivá.

Pokud je všechno možné, znamená to že je něco nemožné.

Když je něco nemožné, tak nemůže být všechno možné.
Nexistuje tedy, že je všechno možné.

Další odpovědi
Kepler

To žádnou logiku nemá. Neexistuje kategorie, že všechno je možné. Např. že se přestěhuju na Mars a dožiju se tam 200 let.

Drap

Pokud je všechno možné, nemůže být nic, co by bylo nemožné. Pokud by otázka byla uvedena jako věta oznamovací bez otazníku, pak by znamenala že i když je všechno možné, tak by mohla být věc která by byla nemožná.

marci1

Řekla bych, že pokud je všechno možné, znamená to, že nic není nemožné. 🙂

yuko

Vsechno je mozne, vsechno se muze stat i to co je dnes nemozne, muze byt mozne v budoucnosti. A to, co je mozne pro nekoho, neni mozne pro mne, ale casem to bude mozne i pro mne. Takze, vsechno je mozne.

still

Nelze brát doslova a s absolutní platností, protože pak by výklad věty sám sebe popíral.

Šidlo

ono, môžeme tvrdiť že všetko je možné = všetko, čo si človek dokáže predstaviť

už roky pozorujem určitý jav:

o našom mozgu, našich génoch, pôvode ľudstva ešte stále vieme veľký prd

o vesmíre, v ktorom žijeme, ešte stále vieme veľký prd

napriek tomu, čím dalej, tým viac ľudí sa tvári že vedia úplne všetko.......vám to dáva logiku?

plus, milujem ľudí, ktorí tvrdia, že všetko je otázka vôle......mám sto chutí im povedať, aby donútili Hawkinga chodiť alebo aby mi predviedli dýchanie pod vodou.....bez šnorchla, samozrejme, vôľa nepotrebuje šnorchel!

briketka10

Jak se na otázku dívám já?
Je nesmyslná! Tečka.

led

Takto vyzerá výroková logika k vašej otázke:
Odpovedať na túto otázku je možné a súčasne je nemožné na ňu odpovedať jedným slovom.
Teoreticky by ste mohli odpovedať jedným slovom „Nie“, alebo „Ano“, ale samotná takáto odpoveď by postrádala zmysel dôvodu odpovede k vašej otázke