Avatar uživatele
holaola

Pokud je všechno možné, znamená to, že je něco nemožné?

jak tuto větu hodnotí výroková logika? Jak se na to díváte Vy?

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1, still před 2458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Beru bez otazníku.

Výrok je každá oznamovací věta (sdělení), u níž dává smysl, když uvažujeme, zda je buď pravdivá, nebo nepravdivá.

Pokud je všechno možné, znamená to že je něco nemožné.

Když je něco nemožné, tak nemůže být všechno možné.
Nexistuje tedy, že je všechno možné.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

To žádnou logiku nemá. Neexistuje kategorie, že všechno je možné. Např. že se přestěhuju na Mars a dožiju se tam 200 let.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud je všechno možné, nemůže být nic, co by bylo nemožné. Pokud by otázka byla uvedena jako věta oznamovací bez otazníku, pak by znamenala že i když je všechno možné, tak by mohla být věc která by byla nemožná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Řekla bych, že pokud je všechno možné, znamená to, že nic není nemožné. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Vsechno je mozne, vsechno se muze stat i to co je dnes nemozne, muze byt mozne v budoucnosti. A to, co je mozne pro nekoho, neni mozne pro mne, ale casem to bude mozne i pro mne. Takze, vsechno je mozne.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
still

Nelze brát doslova a s absolutní platností, protože pak by výklad věty sám sebe popíral.

Upravil/a: still

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

ono, môžeme tvrdiť že všetko je možné = všetko, čo si človek dokáže predstaviť

už roky pozorujem určitý jav:

o našom mozgu, našich génoch, pôvode ľudstva ešte stále vieme veľký prd

o vesmíre, v ktorom žijeme, ešte stále vieme veľký prd

napriek tomu, čím dalej, tým viac ľudí sa tvári že vedia úplne všetko.......vám to dáva logiku?

plus, milujem ľudí, ktorí tvrdia, že všetko je otázka vôle......mám sto chutí im povedať, aby donútili Hawkinga chodiť alebo aby mi predviedli dýchanie pod vodou.....bez šnorchla, samozrejme, vôľa nepotrebuje šnorchel!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Jak se na otázku dívám já?
Je nesmyslná! Tečka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Takto vyzerá výroková logika k vašej otázke:
Odpovedať na túto otázku je možné a súčasne je nemožné na ňu odpovedať jedným slovom.
Teoreticky by ste mohli odpovedať jedným slovom „Nie“, alebo „Ano“, ale samotná takáto odpoveď by postrádala zmysel dôvodu odpovede k vašej otázke

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek