Lgee

Pokud je užit makeup včetně konturování, závisí na rozložení kosti a struktuře obličeje?

Původní otázka byla zavádějící, zajímá mě, zdali je obličej tedy stále relativně podobný před aplikací, pokud je uděláno výše uvedené (resp. záleží na anatomii obličeje, jak bude obličej vypadat po „dokončení“?).

Odpovědi
led

Závisí aj „na rozložení kosti a struktuře obličeje“.
Ľudskú tvár berte ako podklad, obraz bez rámu a líčením nevyplňujete len „plátno“ ale súčasne vytvárate aj jeho rám.Hlavne závisí od účelu použitia. Iné je napríklad denné, iné večerné, iné slávnostné, iné na pohreb. K líčeniu patrí aj účes, ktorý vytvára rám tváre. Ak použijete veľký rám zatienite detaily obrazu. Takže vizuálne účes spolu s líčením dokáže skryť/zvýrazniť nedostatky tváre.

To nehovorím o použití makeupu pre zvláštne účely, napríklad herecké pre konkrétnu rolu, iné v divadle na javisku, iné v exteriére, iné je vo filme (kamera „vidí“ inak ako ľudské oko). Tu sa občas používajú aj ďalšie prostriedky, včetne svetelných.

Pokiaľ chcete vyčerpávajúcu odpoveď, na to je množstvo literatúry a videofilmov.

elkon

Zajdi si do kosmetického salonu a tam si to nech vysvětlit. Možná tě nevyhodí, když budou mít chvíli volnou. Nebo se tam objednej. Už tu s tím neotravuj, je to stále dokola.

Lgee

Mám na mysli líčení ženy a konturování obličeje k běžnému nošení či na speciální událost.
Toť vše.

Lgee

led – ano já se ptám jen na normálně používaný makeup či profesionální na zvláštní příležitosti, ne na herce apod. Tam se pracuje úplně jinak než na běžné nošení.

led

Lgee, rozpísala som to preto, aby ste si uvedomili, že presné vyjadrenie problému je dôležité. Kedže vaše doterajšie „makeupové“ otázky boli príliš všeobecné a to nepíšem ešte o rozdiele medzi „bežným líčením“ muža a „bežným líčením“ ženy. Ano aj muži používajú „líčenie“(nemusia to byť príslušníci „4% menšiny“) aj keď skôr to vysvetľujú zdravotným odôvodnením. Isto viete, že aj tu sú rozdiely.