Voltaire

Pokud je pravda, že každá profese nese v sobě originální příběh, jaký je ten váš?

Každé povolání v sobě ukrývá strasti i slasti, pozitivní i negativní stránky, zajímavou cestu, v rámci které se k ní člověk dostal.

Jak nahlížíte na svou ,,řeholi" s odstupem času, v čem podle vás tkví její originalita ve srovnání s ostatními? A dokážete její prospěšnost vůči společnosti? Budete sdílní a napíšete, o jakou profesi se jedná?

https://pixaba­y.com/cs/photos/ryb%c3%a­1%c5%99-ryb%c3%a1%c5%­99sk%c3%bd-%c4%8dlun-%c4%8dlun-ryba%c5%99en%c3%ad-2739115/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ať už je jakýkoliv, tak pokud je v něm HODNĚ krve, sexu a „musím se bát“, tak je to DOBRÝ příběh. ;) :D :D

Další odpovědi
zjentek

Já teprve zvažuji, co budu dělat. Myslím, že jde o správný přístup k životu. Začít tam, kde jiní končí… no není tohle ORIGINÁL? (;

elkon

Nebyla to žádná řehole, úplně normální řemeslo (myslím, že už jsem tu o něm kdysi psal), ve kterém ale bylo nutné celoživotní vzdělávání, protože vývoj se nezastaví a mění se pak i normy a bezpečnostní předpisy. Každá práce pro společnost je však prospěšná.

quentos

Na osmiletém gymnáziu jsem už od primy poznal, co je to učit se (což jsem na ZŠ vůbec nepotřeboval, a přesto jsem míval samé jedničky). Maje představu, že kantor se této příšerné nudné povinnosti nezbaví po celý ekonomicky aktivní život, jednou jsem nad učením ucedil: „Ještě nevim, čim budu, ale rozhodně ne učitelem…“

Rokio

moje profese: dělník
výhody: jednoduchost, čistá hlava po práci, není fyzicky namáhavá a už vůbec ne duševně náročná
nevýhody: jednotvárnost, nižší mzda a práce na normy
jak jsem se k ní dostal: Preferuji jednotvárnou práci, kde se pořád dělá to samé a nemusí se u ní přemýšlet. Proto jsem si zvolil tento job.

dudu

Moje čtyřicetiletá profesní kariéra byla docela pestrá. Odpovídal jsem za financování a úvěrování průmyslu, obchodu a regionálního hospodářství, pracoval s tajnými a přísně tajnými skutečnostmi zbrojního průmyslu, účastnil se povolovacích říení a kontrolních dnů na stavbách, byl členem dozorčích rad a posléze pracoval jako lektor na pozici specialisty na investiční a pojistné produkty.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

zjentek>>> Napiš do Hollywoodu, to bude JASNÝ trhák! ;) :)

Ametyst

Hollywood se soustředí hlavně na filmy s katastrofickou budoucností- ať už války nebo neobyvatelnost Země kvůli klimatu. Už jsme připravováni, aby nás těžká ( jestli vůbec nějaká) budoucnost nepřekvapila. Na Netflixu už skoro žádné jiné filmy natočí.