zjentek

Pokud je okurek zabalený v plastu, koupíte? Nekoupíte?

Kdejaká ogurka je dnes zabalená v plastu. A co vy na to v anketě?

Dobrá tedy, tak dodatečně ještě jedna anketní možnost spec. pro Drapa a podobné: Koupím, ale budu se cítit fakt divně, budu si setsakr amentsky jistý, že je se mnou něco špatně.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

A proč to mám jako řešit? Co se jako děje?

_____________­______$$$$$$$$$$$$$$
_____________­_____$$_____________ _$$$$
_____________­___$$__________________$­$$$
______________$$___ __________ ___________$$$$
____________$­$_______________________­_______$$
___ ________$____­________________________­______$$
___________$$­________ ____ _____________­__________$$
__________$$_­_$$_____________________­_$$_ _________$$
________$$__$­$___$$$$_________$$$$___­_$$__________$$$$
_ __ ___$$___$$__$­$$$__$$_____$$$$__$$_$$_­____________$$$
______$$___$$_ ___$$$$______­___$$$$___$$____________­___$$
______$$___$$­___________ ____ _________$$__­_____________$$
______$$____$­$_______________________$ $_____________$$
________$$__$­$____$$$$$$_____________­$$___________ $$$
_ _______$$__$$­__$$______$$___________$­$_________$$
________$$__$$__$ $______$$____­_______$$_______$$
__________$$$­$____$$$$$$___________ __$$ $$____$$$$
__________$$$­$_____________________$$­__$$____$$$
______ _____$$_$$$$$­$$$$$$$_____$$$$______$$­$$_$$
_____________­$$___$$____ __$$ $$$__________­_____$$
_____________­$$_____$$$$$$$__________­_________ _$$
_____________­$$______________________­__________$$
____________ $$__ _____________­__________________$$
____________$­$___________________ ______________$$
____________$­$_______________________­__________$
__ __________$$_­________________________­__________$$
__________$$_____ _____________­_______$$___________$
__________$$_­_________$$________ ___$ $_____________$$
________$$__$­$________$$_________$$__­_____________ $$
______$$____$­$__________$$_______$$__­_____________$$
______$$__ __$$ ____________$­$___$$_________________$$
____$$______$­$_____________$ $_$$_______$$­_________$$
____$$______$­$________$$____$$$______­__$$_ ____ ____$$
____$$______$­$________$$____$$$______­_$$__________$$
____$$ ______$$_____­___$$_______________$$__­________$$
____$$______$$_____ ___$ $____________­___$$____________$
_$$$$_______$­$________$$___________ ____$$_______­_____$$
$___$$______$­$________$$$$___________­$$$$_____ ____ ___$$
$___$$______$­$________$$__$$_______$$­__$$____________$$
_$$$ $$______$$___­_____$$____$$___$$_____$­$___________$$
____$$______$$_ ____ ___$$______$$­_______$$___________$$
____$$______$­$________$$_____$$ ________$$___­________$$
__$$________$­$________$$$$$$$$___$$$$­$$__$$ ____ _____$$
__$$________$­$________$$______$$$____­__$$$$_________$$
$$_ _______$$____­______$$_________$$$$$$_­_$$__________$
$$______$$_____ ____ _$$$$$$$$$$$$­$$$______$$__________$
$$_$$_$$$____­______$$__________ ___$$$$$$$__$­$_________$
_$$$$$$$_____­______$$________________­_____ _$$_ _______$$
_____$$__$$__­$$__$$_$________________­______$$__________$$
______$$$$__$­___$__$$________________­______$$____________$
______ _$$_ __$___$__$___­_____________________$$_­$__$$__$$__$

Další odpovědi
marci1

Koupím.

Nejraději kupuji polní okurky, ale pokud jsou jen skleníkové, zabalené v igelitu, tak koupím tyto. Zato nekupuji třeba nic v PET láhvi. Údajně obal okurky zvyšuje svěžest na 14 dnů, oproti standardním 3 dnům.
„Kilometry plastů použité v procesu balení okurek by se mohly zdát zbytečné a jsou předmětem dobře míněných antibalicích kampaní (pokud jablko nebo brambora může být bez fólie, proč ne okurky?).
Výzkumy ale prokázaly, že těchto 1,5 gramu obalu udržuje svěžest okurky po 14 dnů oproti standardním třem dnům. Delší životnost znamená méně časté dodávky se všemi jejich náklady na energii, a především méně odpadu. Celosvětově je zelenina a ovoce v plýtvání na prvním místě. Skoro polovina veškeré této produkce v Evropě se vyhodí nebo je znehodnocena. Příklad okurky je podstatný, protože ukazuje, jak spotřebitelé obaly vnímají. A ruku na srdce, vy si dokážete představit Jimi Hendrixe s tonikem a se zvadlou okurkou?“
http://www.beverage-gastronomy.cz/ak­ce/a-zase-ta-okurka/

ivzez

Koupím.

Chybí jiná možnost/jiná odpověď.

Co když koupím neúmyslně? V obchodě prezentovali
nezabalenou okurku, obal nebyl ani v popisu zboží, ale přivezli
ji zabalenou, což jsem zjistila až při vybalování nákupu.

aliendrone

Vytáhnu z kapsy sedmikrásku a rozpočítám na mám-nemám.

No pochop – ne každý si může posbírat na zahrádce VLASTNÍ okurky. Tady v Práglu obvykle ani jiné NEMAJÍ. (myslím salátovky/hadovky) Takže pokud okurku chceš/potřebuješ, z JAKÝCH možností mám výběr? Buď si nechat zajít chuť NEBO koupit za 20Kč nedomrlou, místy třeba i nahnilou v igelitu (o tom, čím/jak je zajištěno, že okurka [90% vody!!] v igelitu neplesniví raději ani NEPŘEMÝŠLÍM) – mýlím se? Co poradíš? ;) :D :D

BTW – dokonce i Emma Stone prý ráda POŘÁDNOU okurku! A to je DIVNÉ, protože z toho lze vyvodit NEDOSTATEK něčí (někoho) aktivity!;) :D :D

Drap

Vytáhnu z kapsy sedmikrásku a rozpočítám na mám-nemám.

Chybí jiná odpověď. V takovém případě nemohu podle uverdených kategorií odpovědět.

Kepler

Nekoupím.

Nikdy v životě jsem salátové ani jiné okurky nekoupil, protože jsou značně vzdálené chuti propečeného steaku. A okurkovica se z toho vypálit taky nedá. Ale pro nezvaného hosta bych mu to dal i s tím plastem.

Kajoch

A proč to mám jako řešit? Co se jako děje?

Hlada

Koupím.

Koupím a když jsou ve slevě pod 10 Kč, tak ještě několik navíc, protože zabalené ve smršťovce vydrží mnohem déle, než nezabalené.

Herjulfson

Koupím.

Pokud chci okurku, tak ji koupím.

Arne1

Koupím.

Jako zákazník nemám právo si vybírat co bych chtěl.
Mohu si pouze nechat zajít chuť na okurkový salát.

elkon

A proč to mám jako řešit? Co se jako děje?

Místo toho si koupím švestk, nebo hrušk.

Miki254

Koupím.

a preco nekupit? Je to zle alebo skodlive?

da ny

Koupím.

Často jsou v lepším stavu než nebalené (scvrklé) hadovky.

Jsem ráda, když dostanu okurky pěstované na zahradě (včetně nakládaček, které se u nás též chroupají). :)

zjentek

Bo hrušk není tak dobrý v gin toniku, jako vokurk.

zjentek

Aliendr: pravda, skleník sice mám, ale o okurky mezi mnou a Emmou vůbec nejde, mezi náma je to spíše hodně duševní záležitost.. (;

aliendrone

zjentek>>> NJN, to znám, tohle tvrdí ženám i Kepler! Samé duchovní souznění, společné prožitky v pohodě a souladu atd. – to všechno jen do doby, než přijde řada na jeho DALKOHLED! ;) :D

zjentek

Ivzez, vhodné bude podat na tuto praktiku stížnost (;

ivzez

Chápu, že fotili bez obalu, protože plast se asi leskne,
ale mělo by to být v popisu zboží.