Avatar uživatele
autacek

Pokud je nezdravé přechodit chřipku, o co je zdravější přechodit covid? Mám pocit, že obvoďáci se vás pomalu štítí.

Zajímavá 0 před 1156 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Však nikdo nechce, abys ho přechodil. Obvoďák Ti napíše neschopenku na základě telefonického popisu příznaků a rovnou Ti nařídí testy a karanténu. V případě pozitivního výsledku pak i izolaci a karanténu rodině. (karanténu rodině pravděpodobně nenařídí, pokud jim řeknete, že celou dobu doma nosíte roušky – vč. doby spánku – protože podle posledních vyjádření z hygieny – alespoň u nás, pokud nosíte roušky, tak se nemůžete nakazit)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Tak já mám za to, že KAŽDOU nemoc je třeba přechodit. Anebo je tady někdo, kdo si myslí, že se jaksi vypne a zapne se, až nemoc poleví či snad dokonce „zrychleně odejde“? To snad na ty kecy o tom, že lékař vyléčí, ještě někdo ve 21. století věří? Já jsem tedy za život neviděl nihoho, koho by z nemoci vyléčilo cokoli jiného, než ČAS. Ať už šlo o rýmičku, opar, cokoli. VŽDY nemoc vezme tak týden času (V NEJLEPŠÍM PŘÍPADĚ!) a mezitím člověk normálně chodí, dýchá a čeká na její konec. A že si přitom vzal prášeček nebo mastičku? Jeho problém. Někdo bere penicilin, někdo ne, ale všichni svorně nemoc přechodí/přečkají a uzdraví se. Někdo s následky, někdo bez. Samozřejmě zde mám na mysli následky z užívaní penicilinu. Á propos, o co více léků existuje na chřipku, než na kovida? Půjdeme do detailů? (;

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Zjednodušeně, striktně: Kdo užívá cokoli, uzdraví se stejně jako ten, kdo neužívá nic. A tomáš fuk, jestli bere, co mu říkal dochtor, anebo třeba homeopatika… UZDRAVÍ SE STEJNĚ, jako ten, který NEBRAL NIC. Krutý, ale procentuelně jasně hovořící výsledek. Statistiky neexistují, je třeba sledovat PROSTÝ ŽIVOT OKOLO! (;

před 1155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Zjentek: „Přechodit“ není o tom zda brát či nebrat pilulky, ale o tom, jestli se budu tvářit jako že se kvůli rýmičce nebudu omezovat. Na chřipku pořádný lék není, ale člověk by při chřipce měl mít klidový režim, ideálně v teple a v posteli. Pokud místo toho běhá do práce a po nákupech, tak 1) roznáší infekci, 2) zvyšuje pravděpodobnost dalších dlouhodobých problémů. Pokud se nemýlím, tak kromě jiného při chřipce hrozí vážné poškození srdce.

před 1155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A tak když to položíš takhle, tak to jo. Jen jsem chtěl vyjádřit nevoli, jak člověk pořád ve všech směrech a odvětvích hledá někoho, kdo by byl zodpovědný za jeho vlastní problémy. A nemoc problém bezpochyby je! Je třeba se vylízat a obvoďák s tím udělá co jako? A na tom právě záleží – co si od jeho rady/návštěvy slibujeme. Někdo je tak naivní, že svůj „problém“ na něj vlastně svalí. A to neplatí jen u lékaře, máme tady vztahy, zaměstnání, politiku a tak dále. A tam všude hledáme nejlepší řešení převážně v NÁZORECH ODBORNÍKŮ a naše vlastní instinkty jsou nám tabu, nevěříme jim.

před 1155 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek