zjentek

Pokud je nebezpečné ohřívat nějaký kov v MW troubě, znamená to, že kovy obsahují vodu?

MW jen rozkmitá molekuly vody.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Právě proto, že kovy neobsahují žádnou vodu, nemohou absorbovat mikrovlny. Energie z mikrovln neví, kam se nasměrovat, když je kov marný. Tak se snaží dostat na vnitřní stěny mikrovlnky, a dostane se do vnitřních obvodů, a vypálí je.

Další odpovědi
Dochy

Ne. Neznamená. Znamená to, že kovové předměty (obecně jakékoli vodivé mteriály) vhodného tvaru a velikosti mohou pro mikrovlny (cca 12cm vlnová délka v případě mikrovlnky) fungovat jako anténa a zkrat – přímý ohřev výřivými proudy.

A mikroblnka nerozkmitá jen molekuly vody. I některé další, ale pro vodu by měla být vyladěná.