pizlicka

Pokud je najemni smlouva mezi manzeli, daní prijem manzel, nebo musi jeste jednou manzelka?

pokud ma manželka najemni smlouvu uzavřenou s manželem,s kterym nezije,je jasne,ze manzel daní prijem.pokud ho da manželce jako najemne,musi jej ona danit ještě jednou,i když jsou spolu stále v manzelstvi?dekuji

Odpovědi
da ny

V tomto státě se stále z něčeho platí daň (a několikrát)!
Daň se platí z každého příjmu nad státem určenou minimální částku. Vše je snadno dohledatelné i na internetu.
Každý, kdo řádně pronajímá (se smlouvou) byt či dům, chatu, garáž atp. daní příjem z obdržené částky za nájem, po odečtení skutečných nákladů (jako např. voda, plyn, elektřina, dálkové topení, fond oprav…). Tedy to, co mu zbyde… Viz. daňové přiznání, odborník Vám poradí/vyhotoví = za poploatek.
Energie (plyn, elektřina) může být též převedena přímo na nájemce.
Všechny smlouvy mezi nerozvedenými manželi a následné požadavky na sociální dávky vůči státu mohou být ze zcela pochopitelných důvodů považovány za účelové, s trestnou zodpovědností!!!
Doplňuji:
Pokud budu chtít touto cestou (pronájmem) někomu známému/příbuznému pomoci, nevezmu si pro sebe navíc ani korunu!
Nemám žádný zisk, musím mít daňové přiznání, ze kterého toto vyplyne a pak neplatím žádnou daň, protože není z čeho :)