Paxell

Pokud je na obalu olivového oleje napsáno cooking & dressing znamená to, že olej byl při zpracování tepelně upravován?

!!! Neptám se jestli je olej na teplé nebo studené pokrmy atd., ale jestli byl v podniku při zpracování(li­sování, úprava barvy atd.) tepelně upraven, aby získal lepší vlastnosti. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

spíš pro teplou a studenou přípravu pokrmů.

tak se pokusím odpovědět i jinak. například olivový olej se získává dvěma způsoby a to lisováním za studena (panenský), nebo za vysokých teplot lisováním (rafinovaný). dá se tedy předpokládat, že panenský olej bude mít využití ve studené kuchyni a rafinovaný i v teplé. to je dost důležité u olejů. je potřeba si dávat pozor, při jakých max.teplotách ho používat.

Další odpovědi
ReHu

Ty vykřičníky si příště odpusť.
Napsat na obalu je široký pojem.
Jak přesná otázka, taková odpověď.
Mohl jsi napsat, jestli ns přední nebo zadní straně. Aspoň.
Tak jak se ptáš, odpověď zní > určeno k použití v teplé i studené kuchyni.

gecco

K Doplnění:
Tak napiš všechno, co je tam napsáno – to „cooking & dressing“ znamená přesně to, co ti napsal Boreczech!!!
:-O
A – mimochodem – tepelná úprava nebo zpracování olivového oleje jeho vlastnosti nezlepšuje!!!

BANAN93

Asi by to chtělo značku a výrobce olivového oleje a pak můžeme vygooglit alespoň částečný postup při výrobě -celý ho asi neprozradí – ale jestli je tepelně upravován by se dohledat snad dalo :)