dust8

Pokud je člověk závislý na nealko pivu a každý den dá třeba tři, tak jak se u něj zvyšuje nebezpeční onemocnění dnou?

Když v tom je minimum alkoholu, tak je riziko malé onemocnět dnou?

Odpovědi
Drap

U dny nejde jen o alkohol. Nehledě k tomu, že jsem neslyšel o nikom závislém na nealkoholickém pivu. I když i taková závislost je teoreticky možná.

Dochy

Čteš si někdy odpovědi na své otázky?
Není to tak dlouho co jsem Ti psal, že nikdo pořádně neví čím je dna způsobena. Pokud vím, tak alkohol dnu nezpůsobuje. Pouze zvyšuje pravděpodobnost (pospolu s prakticky jakoukoli nestřídmostí) výskytu dnového záchvatu.
A je otázka nakolik za to může opravdu alkohol (který zatěžuje ledviny a ledviny by měly kys. močovou odvádět) a nakolik další složky těchto nápojů. Na jedné stránce jsem našel info, že pivo je pro dnu zlo, zatímco víno je ok, protože neobsahuje puriny (ty se právě mění na kys. močovou) – podle toho bys to nealko pivo asi radši měl vynechat.