ecpedicelove

Pokud duchové umí procházet zdmi, proč nepropadnou podlahou?

Nejlepší odpověď
Disraeli

  1. Teorie, víra, … takže je to věc, která stojí vyloženě na faktech.
  2. Laciné filmy a horory
  3. Mohli by, kdyby chtěli. Ona pro ně žádná fyzická hmota není ve skutečnosti hmotná. Prochází přes zdi protože chodí přímo někam, ale samozřejmě můžou projít i střechou, stropem, podlahou. Pointa je v tom, že oni nestojí na podlaze, jsou tam, kde chtějí být a v podstatě se vznášejí. Nemají pevnou půdu pod nohama a ani podlaha pro ně není žádnou hranicí. Fyzická hmota jde mimo ně, stejně jako fyzické zákony toho světa, jako i třeba gravitace (nemají se jak/kam propadnout – ani sami nejsou hmotní).
  4. Možnost, že duchové jsou „jen“ energie, která ani nemá žádnou podobu (jako třeba stín nebo průhledné tělo toho zesnulého). Opět platí, že podlaha pro ně nic moc neznamená.

V některém domě můžou být z různých důvodů. Ale nemělo by platit, že nemůžou projít podlahou. A nepropadnou, protože na ní ani nestojí.

Další odpovědi
aliendrone

UTFG! :(
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-duchove-umi-prochazet-zdmi-proc-nepropadnou-podlahou-2
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-duchove-umi-prochazet-zdmi-proc-nepropadnou-podlahou-3#utm_source=rsska­tegorie&utm_me­dium=rss

paul1

Myslím, že můžou, ale určitě to nevím, ještě jsem žádného nepotkal 🙂

elkon

Pohádky zde neřešíme.

marci1

Mají duchovní sílu, která je silnější než gravitace. Gravitace se vztahuje na hmotné objekty. A podlaha je materiálově hustější než zeď, takže je to horší i pro toho ducha. 🙂

led

Je to jednoduché. Duch je vo väčšine prípadoch nehmotný, preto nemá váhu a vznáša sa.

zjentek, ak je duch nehmotný, ako ho má zemská príťažlivosť priťahovať, (alebo odtláčať)? Podľa zákona padajúceho telesa: „zemská príťažlivosť pôsobí na hmotné teleso…“

zjentek

Teď jde vo to, jestli na takovýho ducha běžně působí přitažlivost zemská!

Pankrác

Kdyby se propadali podlahou pohádky s duchy by nešli natočit.

Taiko

Tu část světa (5%) kterou vnímáme jako realitu a „hmotu“ je projevem elektromagnetické interakce. Pokud existuje částice bez elektronu ve svém spinu – např neutrino, tato částice pak volně prochází skrze baryonovu hmotu. Každým čtverečným cm projde několik desítek miliard neutrin aniž by jakékoliv interagovalo. Tyto „duchové“ přirozeně prochází libovolným směrem, včetně podlahou.

Disraeli

Teď jsem si všiml, že tam mám napsáno „stojí vyloženě na faktech“. :D Má tam být samozřejmě „NEstojí“.

Disraeli

elkon, řešit se tu může, co chce. Kategorie jsou bohaté a vlastně téměř nekonečné na množství témat. „Pohádky“ a podobná témata se klidně mohou řešit v rámci filmu, kultury, literatury, náboženství i mnoha jiných kategorií a podkategorií… Klidně i v rámci vědy, pseudovědy, víry, vlastních zkušeností, znalostí atd. To, že něčemu ne/věříš nebo se tím nezabýváš, je tvoje věc, nebo spíš problém.