zjentek

Pokud držím autorská práva na svou podobiznu, mohu se soudit s PČR, že vyvěsila mou fotku, když jsem byl pohřešovanej?

Nejlepší odpověď
Drap

Soudit se můžeš s kým chceš a o co chceš. Tedy i PČR. V tomto případě ale určitě prohraješ.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nevim, já se na občanku fotil na ouřadě, takže práva má asi on …

Dochy

Policie má při výkonu své funkce jistá práva nad „normu“. V případě pohřešování se dá mluvit o stavu nouze a pak lze některá práva přiměřeně porušit aby se předešlo větším škodám.

ivzez

Na svou podobiznu byste měl autorské právo
pouze v případě, že byste ji zhotovil.

Zveřejnění fotky v případě pohřešování má za cíl ochranu zdraví,
někdy záchranu života pohřešované osoby. Oba důvody (zdraví
i život) podle mne převažují nad právem na ochranu osobních údajů.