terry

Pokud doma pijete vínko, jaké používáte sklenky?

Na stopce? 2 dcl a naléváte po okraj? 4 dcl a naléváte do cca poloviny? Nebo do sklínky po svíčce nebo hořčici?

Nejlepší odpověď
chachar1922

Tak, když zrovna to je příležitost nějaká zvláštní, tak mám ráda ty baňaté sklenky. A naliju to asi cca do poloviny.
Ale většinou piju jen tak „pro radost“ s přáteli a to mi je celkem jedno z čeho.
Ale víno zbožňuju, takže když si chci udělat večer s vínkem, tak si nakrájím sýr a pěkně si vychutnávám v krásných baňatých sklenkách.

Další odpovědi
marci1

Větší, víno nalévám tak do poloviny. 🙂

Alesh

Objem nevím u žádné ze svých skleniček. Snažím se je vybírat podle druhu vína, které piju a nalévám cca do jedné třetiny té baňky, kvůli manipulaci.

Klaproth

Piju přímo z krabice.

lexx

tu od marmelády (nebo že by hořčice ?) stejnou jak na čaj, kávu a minerálku 200 ml a nalévám asi 2 cm od horního okraje bo už mám mírný rukotřes

anonym

Nasávám modrý portugal přímo z láhve.

Když z horčice…„na ex – na sex“

gecco

Nejsu barbar…
😉
Cca 4 dl, nalévám červené tak do třetiny, bílé tak do čtvrtiny…
Ale na bílé používám jiné skleničky, než na červené (na červené jsou baňatější)…
😉

quentos

Nejradši mám 2 dcl po okraj, mám doma i ty větší, ale u těch se to blbě odhaduje i to blbě vypadá…

anonym

používáme jen sklenice k tomu určené. tzn. pro červené, bíle, sekt, při správné teplotě v množství láhev do konce. zrovna dnes jsem koupil nové pro bílé, jelikož jsou ty staré zničené z myčky.

NelieM

Pěkně baculatou velkou skelničku a naplním ji zhruba 2dcl :)

briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-pijete-doma-obcas-vino-a-pokud-mate-k-vinu-radi-syr-ktery-patri-mezi-oblibeny
Zbytečná otázka, případá mi téměř podobná,
jako tato pouze pro nahánění palečků 😁
jen

terry

Prosím, můžeš upřesnit podobnost?

briketka10

Psaní otázek a odpovědí je stejný nic víc.

terry

chachar1922, ty jsi můj člověk 🙂 🙂

anonym

Sluníčkový Václav Havel?

http://i.idnes­.cz/11/122/cl6/IP­L3fe917_1_86f0b0dba61d4c­e4b92b7009ab691691_0­.jpg

chachar1922

🙂

anonym

jenom ti maže med kolem huby, to chápeš…

briketka10

Chápu i já a velmi 😁