loosi

Pokud dám SPZ do depozitu a nechci zrušit pojištění, pouze ho přerušit na určitou dobu. Jde to?

Nechci potom zase sjednávat nové pojištění, když teď mám celkem levné. Díky
Doplňuji:
Jde mi o to, že auto nevyužívám třeba 3–4měsíce a tak mi přijde zbytečné platit pjištění. Proto se ptám, až si opět vyzvednu SPZ z depozitu abych měl stejnou pojistku se stejnými cenami(pouze přerušení pojištění)…

Nejlepší odpověď
Hlada

Pojištění rušit nemusíte, otázkou pak je, proč dávat značky do depozitu.

Aha, tak v tom případě odpovědět neumím. Jestli se něco nezměnilo, tak pojištění přerušit nejde, jen sjednat nové. Řešil jsem to před několika lety s dodávkou, kterou používám jen výjimečně. Protože platím jen 40% pojistného, tak mi připadá manipulace se značkami a pojistným vzhledem k úspoře nerentabilní.

Další odpovědi
ARIS

Pokud máte zaplacené roční pojistné, tak je zbytečné dávat značky do depozitu. Nejlépe by Vám to řekli na příslušné pojišťovně, jaká jsou pravidla (dáte značky do depozitu a s potvrzením jdete na pojišťovnu a ona vyplatí přeplatek na pojistném, ale je tam nějaká doba po kterou maximálně lze mít značky v depozitu). Jde o to co Vás vede k tomu dávat značky do depozitu. Pokud uvažujete o pravidelném dávání značky do depozitu, tak je lepší si sjednat sezonní pojištění, to taky vychází velmi levně.

pusinka50

Co vím, platilo, že můžete dát auto do depozitu na půl roku a na tu dobu jste osvobozen od placení povinného ručení a myslím, že to nařízení ještě nezrušili.

cukrar

loosi, nevím co je levné pojištění? 400Kč za rok?
pak se nevyplatí dávat do depozita
Pokud máte teď levné pojištění, docílíte ho i příště a ještě levněji!
každý rok je pojištění levnější jak vloni!!

Přiznám se, že nechápu Vaše důvody…
ale to nic, rozhodnutí je jen na Vás. Přeji dobrý výběr.
Loosi, to je na debatu on line, přes ICQ či skype…
Máte v tom zmatek, ale vyřešíme to!!
Proč byste měl platit stejnou částku, plaťte vždy nižší..
U tuningového auta nejezdím přes zimu, mám celoroční pojištění, jen nesmím způsobit v uvedených zimních měsících (stejne nejezdím)nehodu, jinak bych musel doplácet do vyššího pojištění..
OK?

gepik

Ano, právě proto se dávají registrační značky do depozitu, protože se po tu dobu pozastaví platnost a tedy i placení pojištění.