kurec

Pokud člověk trpí schizofrenii a slyší „hlasy“, slyší je i tehdy, pokud si uši zacpe?

Pokud člověk trpí schizofrenii a slyší „hlasy“ tak pokud si zacpe uši slyší je pořád?

Odpovědi
Edison

Je mnoho typů „hlasů v hlavě“. A mnoho jich taky se schizofrenií vůbec nesouvisí.

marci1

Jednou jsem měla rozhovor se schizofreničkou a ta mi potvrdila, že hlasy „slyší“ v hlavě. Hlasy k něčemu nabádají, přikazují, radí co má člověk dělat, popř. se jedná o více hádajících hlasů. Dlouhou dobu byla bez těchto příznaků, ale znovu a znovu se jí hlasy vracely a to čím dále více. Nakonec odešla z domova a až po 10 dnech ji našli mrtvou v lese. Zřejmě to už nemohla vydržet. Smutné. ☹

Roman71

Odpovědí, nebo spíš otázkou je, zda jsou tyto „hlasy“ projevem schizofrenie nebo posedlostí démony. Nutno dodat, že pro druhou zmíněnou „diagnózu“ lékařská věda nemá jaksi pochopení a nedokáže si to logicky vysvětlit. Posedlost démony dokáže „skousnout“ snad jen duchovně zaměřený člověk, který ví, od koho tyto vjemy pochází. Proti takovému druhu posedlosti existuje jediný, málo známý, ale účinný druh ochrany a dodávám, že na tyto zvukové vjemy ucpání uší nefunguje.