dust8

Pokud člověk přežije koronavirus, tak mu to posílí imunitu a dodá proti němu i protilátky?

Nejlepší odpověď
jankvapil9

Nejspíš ne. https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/vy­lecena-zena-se-koronavirem-znovu-nakazila-40314800

Další odpovědi
Kepler

Ano, pokud tělo narazí na nový patogen, na který vrozená imunita nestačí, může si vypěstovat proti němu získanou imunitu. Ta už pak reaguje na infekci mnohem rychleji.

Drap

To se doposud dost dobře neví, ale lze to předpokládat.

Funna

mělo by tomu tak být…ale jestli je pravda, co je v článku u odpovědi jankvapil, tak to vypadá, že nemoc má buď fáze – např. jako borelióza, nebo už stačil vir zmutovat…v každém případě je to docela průser…

da ny

Odpovím otázkami, na které si sám snadno odpovíte.
Už jste si o koronavirech něco přečetl?
A už jste někdy slyšel, že kdo měl 1× v životě chřipku, už ji mít nebude?
Domníváte se, že každý, kdo se nakazí aktuálním koronavirem musí zemřít?

Může tomu tak být a nemusí.
Přijde stejný nebo jiný koronavirus, stejně jako chřipka.
Záleží na momentální odezvě IS, hygieně, životosprávě, psychice atd. atp.