Rokio

Pokud člověk něco provede, po jak dlouhé době by mu daný prohřešek měl být zapomenut?

Nemluvím zde o trestných činech, ale myslím to obecně. Pokud se někdo dopustí třeba jen morálního přešlapu, za jak moc dlouho by mu mělo být odpuštěno a na prohřešek by se mělo zapomenout?

A jak je to u disciplinárních, občansko-právních, správních a prohřešcích na úrovni trestního práva? Nebo si myslíte, že u každého člověka se prohřešky celý život tzv. přičítají a nikdy se jich nezbaví, i když daná osoba neudělá nic vážného, ale pouze občas se dopuští nějakého přešlapu?

Nejlepší odpověď
Drap

Tvá otázka je opět zmatená. Každý odpouští jinak, někdo hned , někdo nikdy. Co se týče přestupků zákona, tam je jasně dané u jednotlivých věcí za jak dlouho jsou promlčeny. Evidují se ale stále. I když ti tedy vystaví čistý výpis z trestního rejstříku, tak eventuální trest který jsi někdy měl, se stále eviduje.

Další odpovědi
annas

Není to jednozmačné. Člověkl by měl umět odpouštět, protože co se stalo,. není možné změnit.

Odpustit neznamená zapomenout. Odpuštění je např. to,. že dotyčný netrvá na pomstě,. odplatě – ty mně, já tobě atd.

Je třeba dotylčného vyslechnout, proč to udělat,. přijat omluvu,. Pokud vám způsobil třeba obrovskou bolest, dá najevo,. že to bude chvíli trvat,. než se s tím vyrovnáte.

Platí, nebo ne?

„Slabí lidé se mstí. Silní lidé ignorují. Moudří lidé odpouštějí.“ Petr Havránek

https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/slabi-lide-se-msti-silni/

Je to všechno individuální.

Edison

Zapomínat je lidské, odpouštět božské. Zapomenutí vede k opakování chyb. Gentleman se nemstí, gentleman trestá.

ivzez

Nikomu nelze nařídit, aby zapomenul, zapomínání je individuální.
Někdo zapomene ihned, někdo nezapomne nikdy.

Každopádně nelze nastavit „pravidlo zapomenutí“ po nějaké době.