Avatar uživatele
Lgee

Pokud choďte k volbám jaký k tomu máte důvod?

Např. Prezidentské. Myslíte si že váš hlas něco změní?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, orwell před 522 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Důvod mám pouze ten, abych volil toho, koho chci. Ano, pokud budou všichni přemýšlet tak jako ty, tak můj hlas jako jediný může změnit celou vládu, celou poslaneckou sněmovnu a dokonce i senát.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Chodím, protože je to jediný okamžik, kdy se mohu alespoň pokusit něco změnit pokojnou cestou. Jsem si vědom, že můj hlas je pouze „zrnkem písku na pláži“, ale mnoho zrnek tvoří pláž. Konec konců příroda je takto vystavěna. Podívej se, z kolika buněk se skládá nějaký živý organismus. Každá má svoji funkci, svůj význam a není zbytečná.
Co mě trápí, je spíš možné zmanipulování voleb dle vyjádření: „Není důležité jak kdo volil, důležité je, jak se to spočítá.“ A kontrolní mechanismy se mi zdají nedostatečné. O činnosti různých mocných vlivových skupin (loutkovodičů) prostřednictvím médií, která vlastní či finančně zajišťují, raději pomlčím.
Vzpomínám si, jak kdysi před prezidentskými volbami prohlásil jeden starší poslanec přímo do kamery: „Prezidenta nám zvolí média.“ Bylo to možno zhlédnout v TV.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Změnit asi ne, ale přispět ku změně. Ale už jsem zažil v komunálních volbách tak těsný výsledek, že rozhodovaly 2 hlasy navíc na to, aby zvítězil můj známý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

V této konkrétní situaci je myšlení uživatele Drap mimo realitu. Vždycky si najdou lidi, kteří půjdou k volbám.

K volbám chodím, protože chci mít alespoň malou moc něco změnit a je to také společenská událost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Můj hlas jistě změní mnohé, ale… Pokud mezi kandidáty nenajdu vyhovujícího, má smysl dávat svůj hlas jinému? Anebo ještě jinak: Je správné svůj hlas přizpůsobit konkrétní podobě autority? To je otázka, kterou je třeba si nejprve vyřešit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lgee

Dráp – spis jde o to že je jedno kdo tam bude, protože to dopadne stejně.

Avatar uživatele
Drap

Zdá se mě, že moje odpověď je teoreticky reálnější, než samotná otázka.

Nový příspěvek