pizlicka

Pokud chci profesionalne natocit video, jaka staci kamera?

Pokud chce někdo natocit kvalitní video,například svatbu-aby byl kvalitní obraz,jaka staci kamera?musi byt fakt ta nejdražší?jde mi o to,natocit video v HD,setříhat a zkopírovat na flaschku,a DVD.děkuji.prosim o cenove relace dobrych kamer,s kvalitním záznamem.

Odpovědi
Kepler

Opravdu profesionální záznam může zaručit něco z této nabídky: https://www.czc­.cz/videokame­ry-profesionalni/pro­dukty
Dobré video ale není jen o technice, je třeba znát alespoň základní zásady při pořizování záznamu. Samozřejmě dobrou službu poskytnou i levnější přístroje, není třeba pořizovat si zrovna rozlišení 4K, když si to budu doma pouštět na TV s rozlišením HD ready, nebo full HD

dubraro

Účastnil jsem se nedávno natáčení skoro-profesionálního studentského filmu. Točilo se na kameru s rozlišením 4K, ale přepnutou do režimu full HD. Větší význam než rozlišení měla kvalita objektivů, osvětlení scény a jiné faktory. Používaná kamera měla údajně hodnotu okolo čtvrt milionu.

eleonnore

Předně musím souhlasit s předchozími příspěvky, velmi záleží na osvětlení scény. Bez světla budete mít obraz samý šum i s kamerami jako Red Epic nebo Arri Alexa.

Solidně můžete natáčet i na DLSR (tedy foťáky-zrcadlovky). V současnosti je to hodně oblíbená technologie z důvodu dobrého poměru kvality pořízeného materiálu a ceny techniky. Navíc zrcadlovky jsou lépe přenosnější. Na delší záznam jsou ale pořád lepší kamery.

Nevím, jak je to se značkou Nikon, ale já pracuji s Canonem a dobré video za slušnou cenu pořídíte třeba fotoaparátem Canon 70D nebo nově 80D. Dobré zkušenosti mám z minulosti i s Canonem 550D, dnes bude určitě novější verze. Třeba na Canon 5D Mark II se točily některé záběry z filmu Černá labuť a další hollywoodské filmy.

Pokud tedy hledáte lacinou techniku s pěknými obrázky, raději sáhněte po zrcadlovce.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.