Pokud chci prodat os. auto, musím být přítomen u přepisu ?

Nejlepší odpověď
mojitek

odhlásit ho musíte vy nebo někdo komu dáte plnou moc. Přihlášení na nového vlastníka vás nemusí zajímat

Další odpovědi
badisko

Odhlášení ojetého vozu
Prodávající: Musíte vůz odhlásit na úřadovně evidence vozidel (jsou na odborech dopravy městských úřadů či magistrátů). Tam zapíší do technického průkazu jméno a adresu nového majitele. S sebou musíte mít kompletní doklady – tedy občanský průkaz, kupní smlouvu, osvědčení o registraci (malý technický průkaz), velký technický průkaz (nově „evropské“ Osvědčení o registraci vozidla část II.), doklad o pojištění (zelená karta) a vyplněnou „Žádost o zápis změn údajů“ (tu si vyzvednete a vyplníte přímo na úřadě). Úředník pak ustřihne roh „malého techničáku“ a zapíše do technického průkazu, že auto je odhlášeno na nového majitele. Jemu pak předáte doklady. Neplatí se žádný poplatek.

Povinné ručení zanikne ve chvíli, kdy auto převedete na nového majitele a hlavně – až to oznámíte pojišťovně. „Je vhodné mít od nahlášení převodu doklad, aby byl důkaz v případě sporu o datum ukončení smlouvy,“ Neplatí se žádný poplatek.

Odhlášení a přihlášení s plnou mocí
Je možné, aby prodávající napsal kupci plnou moc, a ten vůz odhlásil z evidence a přihlásil jej zároveň na sebe. Právník Tomáš Beran zároveň říká, že pro kupce a prodejce neplatí stejná doporučení. „Když prodávám, nejlepší je, když si auto odhlásím sám, protože se teoreticky může stát, že to nedbalý kupec neudělá a já budu stále veden jako majitel. Naopak, když kupuju, je pro mě ideální nechat si napsat plnou moc i na odhlášení, abych dostal doklady hned při koupi auta,“ míní.

vice ve zdroji …

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/kuchar­ka-pro-prevod-ojetiny-d1m-/auto_ojetiny­.aspx?c=A081124­_190215_auto_o­jetiny_fdv

cukrar

Ne, nemusíte být osobně u odhlášky vozidla na jinou osobu. Stačí pověřit jinou osobu. Pozor ale na to, aby to ta osoba udělala. Jinak budete evidenčně stále v registru.