DBDB

Pokud bych se chtela dostat na VS na prumer ze stredni, jak se tento prumer pocita?

Prosim o podrobne vysvetleni pro blbce :D Na strankach pisou, ze se bere vysvedceni na konci roku 1–3. rocniku a pololetni vysvedceni 4., ale vubec nevim, jestli se to mam pocitat jako prumer prumeru jednotlivych tech roku. Nebo vsechny znamky za 4 roky secist a zprumerovat? Nebo jak?

Odpovědi
Drap

Každá VŠ má jiné přijímací zkoušky. Ty je nutné v každém případě udělat. Některé přihlížejí k výsledkům ze SŠ. U každé školy jsou však jiná kriteria. Přesnější informace se dozvíš na konkretní škole.

Emefej

Průměr průměrů jednotlivých roků nebo celkový průměr všech známek musí pokaždé vyjít stejný. Doufám, že se nehlásíš na Matfyz.

annas

Je to přece snadné.

Stáhla jem si přihlášku na vysokou školu a na první straně je nadpis

Prospěch podle výročních vysvědčení jednotlivých ročníků střední školy.

Takže napíšete pod nadpis I. ročník – předměty a vypočítáte průměr, totéž pod II. III. a IV. ročník za I. pololetí.

K vyplňování je poznámka, vyplníte, pokud to požaduje vysoká škola. . Také to, kdo známky a průměr potvrdí.

I kdybyste prospěch doplňovala v příloze, tak se vždy uvádí půrměrný prospěch za 2. pololetí ročníku (nechtějí-li prů měry i za I. pololetí).

V každém ročníku můžete mít jiný průměr, takže celkový průměr za celou dobu studia by byl zkreslený. Navíc IV. ročník ještě nemáte ukončený.

quentos

Emefej: … doufám, že se nehlásí ani na češtinu…