zjentek

Pokud byste museli přistoupit k některé víře/církvi/hnutí a zvolit svého boha, kterého byste volili?

Nejlepší odpověď
hapiky

Ostatní, jmenuj

Všichni vědí, nebo jsou si vědomi, že Bůh je jen jeden ať už ho nazývají jakýmikoliv jmény.
Někteří se domnívají, že si mohou vytvořit svého boha a modlit se k němu, jen aby něco získali. Nejproradnější je potom to, že skutečného Boha zavrhují.
V přikázáních se říká: Nebudeš míti žádných jiných bohů přede mnou…

Další odpovědi
led

Ostatní, jmenuj

„Ak si mám voliť svojho (ktoréhokoľvek) boha…“ pri takejto voľbe len dokazujem svoju bezvieru, neveru v boha. Jednoducho boh, bez ohľadu rôzne pomenovanie, je, alebo nie je, či už v neho (akýmkoľvek menom) verím, alebo neverím.

Ametyst

Ostatní, jmenuj

Vybrala bych si pohanské bohy, protože mi připadá, že byli k lidem blíž: bůh moře, bůh hor, bohyně plodnosti. Jsou lidovější, než něco jednotného abstraktního nad námi.

Disraeli

Ostatní, jmenuj

Mojžíš není Bůh. Jinak mám, ale neřeknu. :P

Tak mě napadlo, ze křesťané jsou „monoteisté“, ale někteří jejich bohové mají asi DID. Ježíš je člověk i Bůh, Svatá Trojice (jedna bytost), Bůh a Ďábel. A přestože jakože mají jediného Boha, tak mají de facto nespočet dalších bohů, ke kterým se vyloženě modlí a mají i svatyně (archandělé, andělé, patroni, svatí,…). Čili od prvopočátku dělají vše, aby neměli jen jediného Boha.

elkon

Ostatní, jmenuj

Žádná, jsem ateista. Tohle jde naštěstí mimo mě. Aspoň mám o starost míň.

paul1

Ostatní, jmenuj

Budhu

cochee

Ostatní, jmenuj

Létající špagetové monstrum.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Létají­cí_špagetové_mon­strum

Kelt

Ostatní, jmenuj

Tak Keltové uznávali přírodu a její zákony, nicméně důležitý je postoj, víra. Nezáleží komu věřím, ale že věřím a uznávám, že někde někdo nebo něco je, že vše má svou příčinu a nezáleží, jak se jmenuje. Ostatně nevezmeš jméno Boží nadarmo.

Roman71

Jehovu

.. museli přestoupit?
Jedině ze své svobodné vůle. Než něčemu nebo někomu začnu věřit, chci mít jasno.
Jak už jsem tady zmínil několikrát, slepá víra je nebezpečná. Nejdřív si to prozkoumám a pak se rozhodnu.

Lgee

Ostatní, jmenuj

Bezmocného boha