Avatar uživatele
zjentek

Pokud byste museli přistoupit k některé víře/církvi/hnutí a zvolit svého boha, kterého byste volili?

Zajímavá 0 před 881 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Ostatní, jmenuj

Všichni vědí, nebo jsou si vědomi, že Bůh je jen jeden ať už ho nazývají jakýmikoliv jmény.
Někteří se domnívají, že si mohou vytvořit svého boha a modlit se k němu, jen aby něco získali. Nejproradnější je potom to, že skutečného Boha zavrhují.
V přikázáních se říká: Nebudeš míti žádných jiných bohů přede mnou…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ostatní, jmenuj

„Ak si mám voliť svojho (ktoréhokoľvek) boha…“ pri takejto voľbe len dokazujem svoju bezvieru, neveru v boha. Jednoducho boh, bez ohľadu rôzne pomenovanie, je, alebo nie je, či už v neho (akýmkoľvek menom) verím, alebo neverím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Ostatní, jmenuj

Vybrala bych si pohanské bohy, protože mi připadá, že byli k lidem blíž: bůh moře, bůh hor, bohyně plodnosti. Jsou lidovější, než něco jednotného abstraktního nad námi.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Ostatní, jmenuj

Mojžíš není Bůh. Jinak mám, ale neřeknu. :P

Tak mě napadlo, ze křesťané jsou „monoteisté“, ale někteří jejich bohové mají asi DID. Ježíš je člověk i Bůh, Svatá Trojice (jedna bytost), Bůh a Ďábel. A přestože jakože mají jediného Boha, tak mají de facto nespočet dalších bohů, ke kterým se vyloženě modlí a mají i svatyně (archandělé, andělé, patroni, svatí,…). Čili od prvopočátku dělají vše, aby neměli jen jediného Boha.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ostatní, jmenuj

Žádná, jsem ateista. Tohle jde naštěstí mimo mě. Aspoň mám o starost míň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ostatní, jmenuj

Budhu

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ostatní, jmenuj

Létající špagetové monstrum.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Létají­cí_špagetové_mon­strum

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ostatní, jmenuj

Tak Keltové uznávali přírodu a její zákony, nicméně důležitý je postoj, víra. Nezáleží komu věřím, ale že věřím a uznávám, že někde někdo nebo něco je, že vše má svou příčinu a nezáleží, jak se jmenuje. Ostatně nevezmeš jméno Boží nadarmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Jehovu

.. museli přestoupit?
Jedině ze své svobodné vůle. Než něčemu nebo někomu začnu věřit, chci mít jasno.
Jak už jsem tady zmínil několikrát, slepá víra je nebezpečná. Nejdřív si to prozkoumám a pak se rozhodnu.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Ostatní, jmenuj

Bezmocného boha

Upravil/a: Lgee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek