VaclavZeman

Pokud byste museli být učitelem, které předměty byste učili?

Já učím angličtinu a němčinu, i když aprobaci mám na němčinu a češtinu. Ale v češtině úplně bezchybný už nejsem. Kolikrát tam máme takové s...... No, to ale odbíhám od tématu. Doučuji sice taky matematiku, fyziku, chemii a pomocí ruštiny se dorozumívám se spoustou Ukrajinců.

Ale němčina a matematika mi připadají jako kouzelná kombinace. Tu bych si nyní vybral já.

Co vy? Můžete v podstatě cokoliv, co na českých školách je. Kterou dvojkombinace byste si vybrali? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Líbilo by se mi učit na prvním stupni dětičky číst, psát a počítat. Pečlivě bych dbala na to, aby nemusely poslouchat blbiny typu genderismus, a aby co nejdéle zůstaly v dětském světě.
Z dvojkombinací bych si vybrala angličtinu a latinu, nebo matematiku a chemii, případně kombinace uvedeného. Co se ideologií týká, platí totéž. Děti by měly mít co nejdelší dětství.

Další odpovědi
Rokio

Psaní na klávesnici (první ročník pro středoškoláky) a ekonomiku.

To první bych učil, protože to nevyžaduje skoro žádnou námahu. Žáci mají program speciálně určený na trénink psaní všemi deseti. Učitelka, která nás to „učila“, ani psát všemi deseti neuměla. Asi bych se ale nudil, tak bych žákům dával obćas rady a jednou za čas bych uspořádal soutěž.

Ekonomika byl školní předmět, ze kterého jsem měl jedničky a dvojky a moc mě bavil. Navíc poznatky z tohoto školního dodnes využívám v praxi a mám i výdělečnou činnost, ve které uplatňuji to, co jsem se v ekonomice naučil.

Rocker

Asi cokoliv v 1.-3. ročníku ZŠ bych snad zvládl.
Ale zatím mi stačí,že jsem školník😀

Dochy

Určitě bych se nepouštěl do zpěvu nebo VV 😉
ZŠ: Matika, Fyzika
SŠ: Matika, Fyzika, Elektrotechnika, Elektronika, příp. téměř cokoli od IT

annas

Jsem středoškolský učitel, mám vystudovaný obor český jazyk, filosofii, psychologii, tedy všeobecně vzkdělávací předměty Dále odborné předměty jako je těsnopis a obchodní korespondence.

Slovo muset se mně nelíbí, buď chci něco dělat, nebo to můžu dělat.

Ametyst

Rocker: Skoda, že jsme nikdy neměli školníka rockera. 🙂