Rokio

Pokud bych si z někoho udělal legraci a on by mě napadl, což by způsobilo škodu, mohl bych vzít všechno na sebe?

V případě, že bych si chtěl z kamaráda vystřelit a ono by ho to dotklo a chtěl mě napadnout, což by zapříčinilo následek v podobě shozené keramické vázy (pozn.: Jednalo by se o nedbalost.) a já bych reagoval tak, že bych se šel přiznat a řekl bych, že jsem nechtěně převrhl vázu, přičemž bych nic neřekl o svém kamarâdovi, abych ho kryl a pak bych škodu zaplatil, jednalo by se o čestné chování, nebo by to byla vyčůranost?

Odpovědi
Dochy

Byla by to lež. Jedno z přiměřených řešení by mohlo být: Omluvit se s tím, že je to rozbito z Tvé viny (bez rozebírání podrobností) a domluvit se na náhradě.