Avatar uživatele
Bronzový

Pokud bych si chtěla udělat kurz prodlužování vlasů, musím být kadeřnice??

Nebo si můžu udělat kurz prodlužování i když kadeřnice nejsem.. (pokud musím být, bude stačit rekvalifikační kadeřnický kurz, po kterém dostanu ŽL??)
Doplňuji:
Děkuji ocko za odpověď, ale moje otázka je jiná.. Ptala jsem se na prodlužování vlasů, jestli si tem kurz mohu udělat, když ještě nejsem kadeřnice, tudíš ještě nemám kadeřnický kurz.. Vím také, že dostanu jen osvědčení, a na jeho základě, dostanu živnostenské oprávnění, které si pak vyřídím..

Odpovědi:

Avatar uživatele

Mezi vázané živnosti kadeřnictví nepatří, takže kvalifikaci lze získat i formou rekvalifikačního kurzu. Kdyby nemohl fungovat tento kurz samostatně, ÚP by jej "evidovaným" nenabízel. Po absolvovoání kurzu dostanete Osvědčení o absolvování kurzu, nikoliv Živnostenský list. Zajdete si na ŽÚ a zde si požádáte o Živnostenské oprávnění.
Doplňuji:
Tvůj dotaz jsem pochopila správně. Pokud se jedná o kurz, který Ti nabízí Úřad práce, tak může fungovat samostatně, ačkoliv profesně spadá pod kadeřnictví.
Odpověď zůstává stejná.
Pokud se rozhodneš pro jakoukoliv jinou činnost, podívej se nejdříve na internet, zda to není činnost "vázaná". Těch je v současné době (alespoň si to myslím) 34 a u nich by bylo vyučení nebo studium daného oboru podmínkou. Pokud vybranou činnost mezi nimi nenajdeš, stačí i rekvalifikační nebo jiný odborný kurřz, abys získala potřebné znalosti, či zručnost a ŽÚ Ti živnostenské oprávnění vydá. Když už si je budeš vyřizovat, tak si rovnou nechej uvést i ty varianty, o kterých bys uvažovala i do budoucna. Já mám takhle v živnostenském oprávnění 8 činností a z toho jako vázanou jenom účetnictví.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2597
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.