Rokio

Pokud bych se někoho pokusil zabít a byl bych odsouzen za pokus o vraždu a po odsouzení…(po­kračování v popisu)?

…byl šel do vězení, ve kterém bych si trest odseděl, bych po propuštění danou osobu skutečně zabil, byl bych znova odsouzen?

Vždyť bych se čistě jen teoreticky dopustil vraždy ve stadiu pokus a po odpykání trestu bych udělal ten samý trestný čin na stejné osobě, ale dokonal bych ho.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zřejmě máš na mysli to co bylo i zfilmováno-Hlava 22. No pokud bys spáchal pokus a byl bys odsouzen a po vykonání trestu bys tr. čin dokonal, tedy zavraždil, jednalo by se o nový případ tedy vraždy a byl bys odsouzen. Dokonce mohu říci, že bys byl dsouzen v přísnější sazbě, jelikož toto by ti přitížilo.
Nejen Hlava 22, ale i náš tr. řád zná ustanovení, že nikdo nemůže být za jeden trestný čin odsouzen 2×. Ale to znamená jeden, ten samý.
Pro příklad ti mohu uvést toto:
Byl bys odsouzen za vraždu-dotyčný by to krásně narafičil na tebe a přitom by někam zmizel. Ovšem důkazy by ukázali na to, žes jej zavraždil. V tomto případě bys byl odsouzen třeba na 15 let.
Po panáci letech bys dotyčného našel jak si někde krásně žije a že vlastně není zavražděn. Ty bys ho však zavraždil. Již by tě nemohli odsoudit za vraždu.

Další odpovědi
Edison

Nikoli, byl by to jiný, nový tr.č.