Adamos00

Pokud by všechny země světa odpálily naráz jaderné zbraně, co by se stalo?

Odpovědi
Usoman

Zemi jako planetu to teda nezničí. Existuje tolik jaderných zbraní, že by na Česko vycházelo 13 atomových bomb. Samotný výbuch by zničil jen část povrchu planety. Problém by byl radiace, která by byla prakticky všude, ak i jaderný spad, znečištěná půda, voda a masové vymírání druhů (přežili by jen ty nejsilnější druhy a bylo by jich velmi málo), ale život by zde nezmizel. Některé bakterie jsou až děsivě odolné a žijí i 10 km pod povrchem. Takže kdybys vyhladil všechen život na povrchu, tak se tak jako tak ty hlubinné bakterie dostanou na povrch.

Hlavně záleží, kde by vybuchli. Jestli v těch jaderných silech a ponorkách, kde jsou uloženy nebo ve vzduchu atd. … Tohle má na to velký vliv.

Kura

Pro planetu by to znamenalo, že se konečně zbaví svého nejhoršího parazita : člověka. Za pár milionů let by začala nová evoluce a planeta by mohla doufat, že to bude lepší než co tady má teď.

mosoj

Hádej. Na to stačí mnohem menší množství.

Veškerý jaderný arzenál na Zemi stačí na její zničení několikasetkrát !

Rokio

Pokud by vládci zemí měli tak málo rozumu a vypustili by všechny jaderné zbraně najednou na naši matičku zemi, tak by byla zničena minimálně pětkrát.