Kepler

Pokud by vám byla nějakým způsobem darována moc někoho vyléčit nebo zabít pouhým dotekem ruky, co byste použili častěji?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Samozřejmě léčit, druhou bych nepoužíval. Ono v tom není rozdíl, než někoho zabít třeba rukama nebo nějakou zbraní… Jen to trochu usnadňuje.
To je jako ptát se, jestli jen tak někoho libovolně, z rozmaru zavraždíš, pokaždé, když se ti někdo znelíbí. Nemáme pravomoce soudce a nejsme ani kati. Nehledě na zákony a právní systém, to ani není správné. Člověk, který by teoreticky byl hoden takových pravomocí, by je moc nepoužíval, byl by vyspělý a nad věcí (určitě by nepopravoval na základě svých přání, rozmarů a nálady, podle soukromých/osobních rozhodnutí.. To by byl despota).
Zabít pouhým dotykem nebo devítkou.. To je otázka čistě použitých prostředků (a devítkou nebo snajperkou můžeš zabít i na dálku, takže, je to ještě „čarovnější.“ Dotykem můžeš zavraždit i uškrcením nebo poměrně snadno i zlomením vazu).

Další odpovědi
led

Už nie je doba vašej mladosti v časoch cisára Rudolfa II., keď sa verilo na zázraky. Podľa tajných informácií nepomohli ani vaše dotyky tela chorého Tycho de Brahe, ktorého ste po jeho smrti nahradili na cisárskom dvore.
Dnes sa už nelieči len dotykom ruky, ale pomocou vedeckých znalostí sa vyvíjajú lieky a metódy liečenia. Preto aj dnešná liečba trvá dlhšie, než naše čarodejné kúzla a zázraky v dávnych predhistorických časoch.

paul1

Určitě vyléčit dotekem ruky. Za mého mládí to fungovalo, dnes je to bohužel už zakázané. V pubertě, když na mne lezly roupy, dostal jsem po hubě, nebo zádeli a hled jsem byl vyléčen. Naposledym když jsem byl přichycem v 17-ti, při kouření 😁.

elkon

Odmítl bych to.

zjentek

Jistě bych upřednostnil tu záchranu světa.

JežíšKristus

V zájmu zachování biodiverzity a na základě primárního principu ochrany přírody je morálně odpovědná pouze jedna možnost – ta druhá. Vyléčit planetu od jejich parazitů, kteří se na rozdíl od jiných živočichů nedokáží přizpůsobit rovnováze.

Jiří Bohumil

Jsem realista.
Léčit pouhým dotekem ruky je hloupost. I když, z dřívější doby, jsem pár takových lidí, co to o sobě prohlašovali ( a někteří lidé jim i dokonce věřili) také poznal.
Ale nevylučuji případy viz „Věř a víra Tvá Tě uzdraví“. Ale to je spíše věc psychiky, která je, v případech některých nemocí, velmi důležitá, ne daru léčit dotekem ruky.
No a zabít pouhým dotekem (tedy trochu radikálnějším) umí většinou každý karatista. Ale vždy jde o zabití, většinou úmyslné a pak tedy o vraždu. A pak je to jedno zda rukou, nebo nějakou zbraní.

Rokio

Vybral bych možnost vyléčit dotekem ruky. Takhle bych se proslavil v dobrém slova smyslu.

podger

Při cestě do Prahy zabíjet. Při cestě z Prahy léčit

Kelt

Samozřejmě, že bych používal první možnost. Ale pokud by mne chtěli zlikvidovat, zavřít za to, že pomáhám lidem a pod, tak bych používal i tu druhou možnost.

zjentek

Elkon jen jsi zde potvrdil, jak se ti nedá věřit.

elkon

zjentek – Ty víš prd. Já se nepotřebuji přetvařovat a dělat ze sebe šaška, jako řada jiných zde.

zjentek

Elkon – Já vím.

bellpeppa

ok