Rokio

Pokud by syn nedělal doma skoro žádné domácí práce, ale dával by rodičům měsíčně hodně peněz, žil by v mamahotelu?

Co kdyby byl syn velmi chytrý a pracovitý, absolvoval by vysokou školu a pak by pracoval jako ředitel se mzdou 150.000 Kč za měsíc a z toho by 120.000 Kč posílal rodičům za to, že u nich může bydlet a platily by se z toho veškeré výdaje na něj, žil by v mamahotelu, když by doma skoro na nic nešáhl?

Co by zbylo z těch peněz, to by si rodiče nechali a naložili by s tím podle svého uvážení.

A jak by to bylo, pokud by takový syn žil skromně?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, žil by v mamahotelu. Jedná se o to, že se máma o syna stará jako o malé dítě. 🙂
Mamahotel (také mama hotel) je označení pro situaci, kdy plnoletý potomek s vlastními příjmy stále žije s rodiči, nepodílí se však (anebo jen málo) na chodu domácnosti a zároveň se ani nechce plně „postavit na vlastní nohy“. Je to jev rozšířený od konce 90. let 20. století po celém vyspělém světě. S rodiči žijí častěji muži než ženy; např. v Česku žije s rodiči téměř půl milionu lidí ve věku 20–30 let. Za to, že se muž nechce odstěhovat od rodičů obvykle může jeho maminka. Nejčastějšími důvody, proč se muži nechtějí odstěhovat od rodičů, jsou úspora peněz a péče maminky. Ženy se osamostatňují už od 15 let a většina z nich odejde z domu před 24. rokem. Psychologové i přes ekonomickou výhodnost takovému soužití dětí s rodiči nejsou nakloněni, protože mladí se nenaučí samostatnosti, partnerskému soužití a sdílení prostoru a času. ☹

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mamahotel

Další odpovědi
zjentek

Ne. Mamahotel je, když děcko čas od času jenom zajde na nákup, s košem a se psem a za to má navařeno a na domácnost nedává nic.

V tebou uváděným případě jde spíše o pitomce, který tu domácnost už prakticky vlastní, ale „papírově“ to tam říká pane podle všeho matce. (;

xiperio

Ano. Mamahotel je výraz, kdy děti vyššího věku žijí stále s rodiči, místo toho , aby se osamostatnili. S prachama to nesouvisí.

da ny

Ano, žil by v „mamahotelu“. Nejtěžší a nejhorší „využívání“ je právě ten veškerý servis.
Lenocha bych vypráskala bičem ;)
Měl by se podílet na práci ve společné domácnosti, přiložit ruce k dílu se sebeobsluhou. Praní, nákup, vaření, úklid atd.
„Práce“ ženy na MD a rodičovské dovolené, s péčí o dítě do 3 let, byla kolem r. 2é13 „ohodnocena“ na 50 000 Kč.

Dochy

Ano. Starost domácnost nemá, žije v mamahotelu. To že přispívá na domácnost je alespoň plus. V takovém případě bych nebral ten mamahotel jako úplně hloupé řešení, někdy to tak může fungovat a být OK. Ale obecně se očekává, že se mladý muž osamostatní, najde si vlastní bydlení a postará se sám o sebe. Nenechá se opečovávat maminkou.

Drap

U každého syna by to bylo trochu jinak.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Oprava: dospělé děcko