Avatar uživatele
annas

Pokud by stromy poskytovaly wifi signál, vysázelo by se jich tolik, že by se zachránila planeta, či jen zlepšil signál?

Podle https://www.pro­naladu.cz/thou­ghtoftheday/pred­stavte-si/

Nebo je vždy pokrok cesta vpřed? Nebyl by “zničen svět”, vždyť přece stromy produkují kyslík.

1.“Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali.” A. Einstein

2.“Kdo sází strom, těžko může čekat, že bude odpočívat v jeho stínu” . Čínské příslovi

Je to hypotetický dotaz, třeba sci-fi, ale i v něm se objevuje zamyšlení nad různými technologiemi, třeba i v přírodě.

https://pixaba­y.com/cs/ve%C­4%8Der-z%C3%A1pad-slunce-ve%C4%8Der-na-%C5%99ece-210509/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, vas999, independent před 2226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Vysázelo by se jich tolik, že by to stačilo na záchranu planety. Kdyby…
Kdyby by je lidé zase nevykáceli. A oni by je vykáceli, protože
by se signál WiFi natolik zhoršil, že by se k internetu už nedostali.

Kdybych byla ještě o trochu větší optimista, než jsem,
řekla bych, že by se lidé po zhoršení signálu postupně
vrátili ke kořenům a k pozapomenutým dovednostem.

Začali by zase pěstovat zeleninu a ovoce, místo
jejich dovážení přes celou planetu, čímž by planetě
zase o něco ulehčili.

Ale takový idealista (zatím) nejsem.

A to nemluvím o zemědělské soběstačnosti,
která (nejen) u nás šla po roce 1989 hrozně rychle dolů.

  1. + 2) → souhlas.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že by to nepomohlo a že by jsme se zelení nehospodařili lépe. O udržitelnosti zeleně a přírody vůbec už přece víme dávno. Bohužel naše současná společnost je stavěna na co nejrychlejším a co největším zisku. V přírodě to tak rychle nejde. Lidé nechtějí čekat. Tam kde by signál nebyl, by se vysadil jeden kousek rychlerostoucího stromu a zase by to dál nikoho nezajímalo. Naši předci každý strom který chtěli skácet několikrát obešli a zvažovali zda je moudré ho skácet. Dnes se kácí plošně a než nový les vyroste trvá dlouho. Znal jsem jednoho starého sedláka, ten rod po generace hospodařil. Jednou v lese mě říkal. Když skácím tento strom a prodám, ušije mi za něj krejčí kalhoty. Když ho nechám a skácí ho syn, bude mít ke kalhotám ještě sako. Pokud ho ale ani on neskácí, tak jeho vnuk bude mít k obleku ještě zimník.
1 a 2. nezbývá než souhlasit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

No, to by nám ještě scházelo – wifi v lese! Tím by se situace ještě zhoršila. Prodej tabletů a NB by tak stoupl, že by se zhroutil obchod s lithiem a výroba by uvolnila do luftu tolik CO2, že by snadno přebila navýšenou produkci kyslíku. Ale žádné strachy, naše planeta u 6× přežila hromadné vymírání i bez přičinění Homo blbiens.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vas999

Zachránila? A nezpůsobilo by to jen takové elektromagnetické vlnění (tedy pokud Wi-Fi elektromagnetické vlnění využívá, ale jiné mě nenapadá), že by, co já vím, narušilo magnetické pole Země a Slunce by nás sežehlo na škvarky. Nebo by ho to mohlo ještě více zesílit a bránit i obyčejnému světlu, to by zase na zemi byla jenom tma. A kdo ví, jaký vliv by to pak mělo na živou tkáň. Třeba by to konečně vyhubilo život na Zemi definitivně. Bohu by to udělalo radost, když se mu to šestkrát nepodařilo. A tak prostě stvořil Homo blbiens (mimochodem, děkuji vám, Keplere, tohle budu používat), a ti už se o to postarají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek