Lurius

Pokud by se vědělo o smrtící hrozbě, jíž by se nedalo předejít a zároveň by nebyla zřejmá, dozvěděli bychom se o ní?

Pokud by se zjistilo, že jsme dlouhodobě vystavováni „neviditelnému“ smrtícímu nebezpečí (třeba způsobeného lidskou chybou), s jistým dopadem na naše zdraví a úmrtnost, kterému by se z nějakého důvodu nedalo předejít a nevzbuzovalo by podezření, řekli by nám to, pokud by věděli, že bude spousta obětí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud by taková hrozba zřejmá, zůstala by neodhalená, to je snad logické. KDO by nám o takové hrozbě řekl? Takovým způsobem dochází k mnoha fatálním událostem. Dokonce k nim dochází i tehdy, když někdo něco odhalí, ale z různých důvodů je ignorován. Možná by tak ani nemuselo dojít k útokům 11. září.

Další odpovědi
Ametyst

Samozřejmě ze ne. Poslední, co by “elity” potřebovaly, je, aby se rozpoutala panika.