Pokud by se řetěz bicyklu namazal antikorozní barvou na čisto bez zbytků oleje, tak by to vydrželo déle nereznout?

Plnilo by to i mazací funkci? Nedrhnul by řetěz? Neničilo by to přehazovačku?

Nejlepší odpověď
Kepler

I kdyby se ti nějakým zázrakem podařilo řetěz stoprocentně odmastit, žádná barva by na něm nevydržela déle než pár otoček a suchý řetěz by byl prakticky nepoužitelný. Řetěz MUSÍ být namazán ať už olejem, nebo teflonovým sprejem.

Další odpovědi
zjentek

Všechny tyto funkce řetěz splní, je-li čas od času potřen cocacolou. Maže a nemastí!

Dochy

Barva se brzo odře a řetěz se zasere. Z podstatné části i tou barvou. Ničilo by se vše kolem řetězu.