Zvědavý

Pokud by se důchodcům sebralo volební právo myslíte že by komunisti nebyly mezi prvními třemi ve volbách ?

Chci říct že většina starších lidí si hloupě myslí že za nich bylo líp. Neříkám že dnes je zrovna úžasně ale určitě pořád lepší než když lidi museli držet hubu a nechat si všechno líbit.

Nejlepší odpověď
www

No, nemyslím. Dnes je v této straně podle mého názoru mnohem více velmi mladých lidí, než bylo dříve.
Tenkrát byli členy KSČ většinou jen rodičové z přesně definovaných důvodů, dnes jsou jimi i tito velmi mladí, snad jen ze zklamání ostatními pol.stranami, ale jsou.
Názor

Další odpovědi
jirkajirka

Dnes v zaměstnání ,,Držet hubu a nechat si vše líbit " nemusíš?? Hlavně jak je ti přes 50 roku ?? Nebo jak máš pár roku do důchodu.??

Hornisse

Možná ano, možná ne, ale každopádně kdyby k tomu došlo, tak by to znamenalo, že tu máme mnohem horší režim než kdy komunismus byl.

Nechci tě omezovat ve svobodném myšlení, spíš naopak, ale měl by ses pořádně zamyslet nad tím co všechno znamená demokracie. Dnes je strašně módní říkat pod rouškou demokracie takovéhle demagogie, aniž by si lidé uvědomovali, jak strašně si tím se…kálí do huby.

mosoj

Ono to smýšlení nějak ovlivnilo, nebo by ovlivnilo !! volební výsledky ?
Tak by nešli volit a výsledek by byl stejný, že demokrate.

zjentek

no v prvé řadě bych sebral občanku každýmu, kdo volí
Doplňuji:
..kdo volí komunisti

ponovotny

kdyby se důchodcům sebralo volební právo tak by především v parlamentu neseděla ta provařená top09. Komanče dneska opravdu volí hromada mladých lidí. Samotný výraz „kdyby se důchodcům sebralo“ zní silně komunisticky. Je v tom obsaženo, že není jasné kdo by to bral a navíc se to tváří, že kdyby se to sebralo tak by to bylo obecné dobro ;)

da ny

Hlavně pro mladé lidi je to /jak jsem zjistila/ „přece jediná možná“ forma anarchie ;)!
Ne všichni se nechají zmasírovat médii, VIPkami, čírem, potomky bývalé prvorepublikové buržoazie.....
Nemám obavu ze současné KSČM v ČR, jsou zde mnohem horší hrozby.....!!!!