Kazatel

Pokud by se dnes protestní pochody zvrhly v násilí, převracení aut, házení dlažebních kostek, atd., zasáhla by policie?

A mohlo by v tak masovém měřítku nepokojů dojít ke škodám na majetku, zdraví, případně na životech jako třeba v roce 1969? Události třeba Czechteku 2005 ukázaly, že policisté nemusí chodit pro ránu daleko. Nebo myslíte, že dnes by byl násilný odpor proti politické situaci tolerován?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nevím, ale chci věřit tomu, že máme takovou policii, která by v případě vzniku násilností nebo škod dokázala razantně zakročit. Myslím ale, že v případě akcí organizovaných spolkem Milion chvilek velké nebezpečí nehrozí. Nikde jsem se s násilím nesetkal ani náznakem. Vždycky uznávám poklidný průběh demonstrace včetně zvádnutí dopravy.

Další odpovědi
Edison

Kdo si pamatuje na zasedání MMF v Praze, tak ví, jak se to poldům celkem dobře povedlo…

aliendrone

Ty o tom snad pochybuješ? Je to její primární účel zlomit případný nesouhlas násilím – pokud ho bude třeba. Do té doby se musí tvářit, že nás „chrání“ a snažit se na sebe vydělat udílením často velmi stupidních pokut. :)

anonym

Stačí sledovat třeba aktuální dění v Hongkongu a pochopíte, že je tu velká řada zemí, kde policie slouží především k upevňování vládnoucího režimu, zlomení odporu a kde vyšetřovatelé mají v popisu práce především stíhání členů opozice za různé z prstu vycucané prohřešky.

V takovém režimu policie vždy čeká na jakýkoliv náznak násilí či vandalismu ze strany demonstrantů, je to pro ně posvěcení tvrdého zásahu policie či dokonce armády proti vlastním občanům, který následně jejich vnitřní propaganda bude schopna argumentačně obhájit a krýt snahou „pomáhat a chránit“ a současně se tak zásad nestane argumentem ke vzniku mezinárodních sankcí.

Pokud by se demonstranti násilí a vandalismu sami snad nedopouštěli, prostě do jejich řad nasadí vlastní provokatéry, kteří to udělají za ně. Pokud tedy vláda potřebuje aby se demonstranti chovali jako teroristé, tak se tak budou chovat, i kdyby se o to měli postarat sami.

Kryšpín

Jedině v tom případě pokud by chtěl Vojta Filip a jeho věrná družina závést v české kotlině kapitalismus s lidskou tváří.

Podobně jako soudruh Dubček a jeho parta / podepsala okupaci mimo pana Kriegela / v roce 1968 s jeho bludy o jiném socialismu, kdy byla porušena Varšavská smlouva. Ćeskoslovensko bylo poslední satelitní zemí bez sovětských vojsk i raket a soudruh Gomulka, Ulrich, Kaďár a Brežněv toho využili.

Soudruh Dubček pobláznil národ v rozporu s dohody s Kremlem i několika varování / je možno dohledat v odtajněném svazku KGB / a od roku 1969 kdy jako předseda PS podepsal pendrek-zákon byl život v Československu o 80% horší než v roce 1967.

Ke korytům se dostala odhadem třetina národa tak zv. normalizátoři a tito normalizátoři budovali normalizační socialismus až do roku 1989 tvrdě jako závodní cyklisté a poté většina normalizátorů začala budovat kapitalismus.

Tolik od rakouského historika.

Ametyst

Když se někde sešlo 5 skinhedů, obklíčily je stovky těžkooděnců. Pokud dělá binec antifa a jiní levicoví extrémisté, je to zřejmě OK. I v Německu, kde Antifa napadá a mlátí odpůrce, až ti skončí v nemocnici, policie nikdy viníky nechytí. Protože nechce. V takovém světě žijeme.
Ostatně binec nedělají vítězové, ale poražení, co se nesmířili s porážkou.