jjj123456789

Pokud by někdo kopnul příslušníka Hradní stráže, mohl by mu to vrátit?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Počkej si, až kluci z hradní stráže půjdou na pivo a v hospodě zkus některého kopnout.
Doplňuji:
Pokud máš na mysli vojáka ve strážní službě, buď si jist, že pro případ jeho napadení mají vypracované a nacvičené postupy. Vsadím se, že podruhé už by sis nekopnul.

Další odpovědi
led

Pokiaľ máte na mysli túto provokáciu na uniformovaného príslušníka Hradnej stráže na stanovišti, tento príslušník nemusí na ňu reagovať, okamžitý operatívny zásah vykonajú príslušníci Polície ČR a Útvaru ochrany konajúci službu v okolí stanoviska Čestnej stráže a priestorov Hradu… Pokračovanie tejto provokácie by malo potom právnu dohru.
Spôsob ochrany spočíva nielen v ochrane objektov a chránených osôb, ale i ochrane vzájomnej bezpečnosti príslušníkoch ochrany. Navzájom sa vidia.
Doplňuji:
Nemá význam ho provokovať ani pohľadom, či opičkami, pokiaľ by nepoužil „uvoľňovacie cviky“ so zbraňou, môže dať dohodnuté znamenie „kolegovi v dave“, v horšom prípade mu stačí nevidený dotyk poplachového tlačítka v jeho tesnej blízkosti a pohotovosť bleskovo zasiahne.

gecco

Na stanovišti – pokud se ti jedná o čestnou stráž, ti – jakožto kopajícímu hrozí až šest let natvrdo…
Pokud tě nechytěj policajti (apod) ve službě, hrozí ti až šest let natvrdo – a zkopání celého člověka ihned v momentu dopadení kolegy toho ´strážníčka´…
A nevěř tomu, že jim utečeš a nebo je přepereš – ti kluci vypadaj jako ´panenky´, výcvik mají jako panenky drsné…
;-DD

Dochy

Zřejmě se může bránit a zřejmě to mají i nacvičeno. Viděl jsem incident s přiliš dotěrným turistou. Strážník(? 😉 jako první jasné varování zaklepal puškou o dlažbu. Když to nezabralo, vzal pušku před prsa o troubu odstrčil – sice ne nebezpečně, ale poměrně důrazně.
Nejsem si jist jak to bylo s ochrankou, která je stále někde poblíž… jestli zrovna byli někde za rohem…
Doplňuji:
K dalším krokům nedošlo, o půl vteřiny pozdějc stál voják ve stráži jako by se nic nestalo, zatímco turista zachraňoval horko těžko stabilitu a snažil se tvářit způsobem „nebolí nebolí facka se mi zahojí“ a že vůbec neutíká se staženým ocasem…

Adam R

Proč ho hned kopat? Stačí se postavit těsně před něj a dívat se mu do očí.

Stingo

Mohl by ho propíchnout bajonetem.