Lgee

Pokud by nějaký človek koupil ostrov a vyhlásil nezávislost, co by se stalo?

Pokud by si človek koupil nejaky maly ostrov a pak prohlasil nezavislost, a prohlasil se diktatorem :D a zaroven si dokazal uzemi ubranit, bylo by tam vše, co stat potřebuje. Mohl by takovy stat byt suverenni? Četl sem, ze je spousta malých států, co nejsou uznané. Je to jen takova hypoteticka otazka.

Nejlepší odpověď
Drap

Nestalo by se vůbec nic. Byl by majitelem ostrova.

Další odpovědi
Pepa25

Vzhledem k tomu, že žádný ostrov na světě není terra nullis, dříve nebo později se ozve stát, kterému ostrov patří, ať přestanete blbnout.

Emefej

Můžeš si vyhlašovat co chceš. Ten ostrov je území nějakého státu a tomu by se to jistě nelíbilo.

Ametyst

Ital Giuseppe Rosa si vybudoval ostrov, aby mohl žít svobodně. Jeho příběh byl i zfilmovaný. Vláda na něj poslala armádu a ostrov ostřelovali, dokud se nevzdal. https://news.sky­.com/story/the-man-who-built-rose-island-creating-it-was-his-scream-for-freedom-12155168

Kelt

U nás si můžeš koupit tak Střelecký ostrov. Třeba Filipíny nebo jiné státy mají mnoho ostrovů neobydlených. Tak takový by třeba prodali, ale je třeba respektovat okolí a vměšování se do vnitřních záležitostí by se nikomu nelíbilo.

elkon

Je to stejné, jako když si koupíš pozemek a ohradíš ho. Jsi tam svým pánem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.