Paetur

Pokud by KLDR zaútočilo na armádu USA jadernou zbraní, mohou USA také použít jadernou zbraň?

Pouze teoreticky, se vším mírem.

Gecco: Myslel jsem to tak, jestli by podle smlouvy o nešíření jaderných zbraní mohli také použít jadernou zbraň. Otázka nebyla myšlena morálně.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. I bez zaútočení. Kdo to povoluje? Myslíš že kdo chce použít jadernou zbraň pošle někam žádost a čeká až to ostatní schválí?
A za druhé, USA se nikdy nikoho neptá a zaútočí kde se jím to hodí a kde potřebují upevnit své zájmy.

Další odpovědi
Kepler

Na území USA zatím zaútočit schopni nejsou. Pokud by zaútočili na americké jednotky umístěné v Jižní Korei, znamenalo by to pokračování korejské války (dosud formálně neskončila, existuje jen příměří). Pokud by zaútočila na americkou flotilu, byla by z toho válka s USA. Jak by Američané odpověděli si netroufám odhadnout. Možná by zafungoval protiraketový štít a rozpoutala se konvenční válka. Je nutné brát v úvahu i reakci Číňanů a Rusů. Kačer Donald je ovšem dostatečný blb na to, aby své jaderné zbraně použil.

dubraro

Mohou, ale IMHO by to neudělali. Nelíbilo by se to Číně a Jižní Korea, spojenec USA, je příliš blízko, než aby ji to také nezasáhlo. Užitečnější se mi jeví tlak na Čínu, aby svého zdivočelého chráněnce umravnila.

gecco

Pokud jde o mne…
Je to poslední otázka, na niž ti odpovím…
Jedna z tvých posledních, které ti nesmažu… Neskryju, abych byl přesný…
___
Pouze teoreticky – a v souladu se vším mírem všeho všehomíra – kdybys mne nakop – mohu ti pěstí rozbít ret?

hapiky

Pokud v dnešní době někdo zaútočí jadernými zbraněmi, je s ním záhy ámen. To si uvědomují i takoví tupí pašíci typu Kima, který si myslí, že by mohli být pány světa, stejně jak si to mysleli svého času Japonci.