Löwe

Pokud by existovalo nekonečně velké těleso, mělo by někde střed?

Doplňuji:
Nu, tak třeba vesmír. Ten se sice rozpíná, ale střed někde mít musí nebo ne?

Nejlepší odpověď
klumprt

Mělo nekonečně mnoho středů.

Další odpovědi
anonym

Záleželo by jak by se rozpínalo,tedy jesli by se jednalo o střed jako o těžiště,tak by šlo nejspíš o pohyblivý element,což není totéž jako hlavní bod.

gecco

Určitě by takové těleso mělo „někde“ střed…
Otázkou by bylo jeho nalezení (definování)…
😉

Putin

Vesmír není nekonečný, jen se stále rozpíná, ale má střed. Jen je ten střed pouze teoretický :) Taky záleží na tvaru tohoto tělesa. Pokud by to byla plocha, tak teoreticky ano. Ale pokud by vyplňovala všechen prostor kolem, tak nejspíše ne.

dejavu

Těleso musí mít hranici. Pokud se rozpíná něco nekonečně velkého, nemůže jít o těleso.

zjentek

to není nijak složité, však Opava je střed vesmíru ;q

mosoj

O vesmíru víme prd.
Poslední výzkumy ukazují na to, že se vesmír nerozpíná.