JájsemRaibek

Pokud by došlo v jaderné elektrárně k nehodě s velkým únikem radioaktivity o jakou operaci by se jednalo?

O civilní nebo o vojenskou co se týče záchranných a evakuačních operací?

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi by došlo k součinnosti všech jednotek civilních i vojenských podle příslušného Havarijního plánu, který musí mít každé zařízení tohoto typu vypracován. Jistě je vypracován i všeobecná právní norma ze strany státu.