zjentek

Pokud budu pít pančovanou kořalku, samej metanol, jako se to řešilo v těch kauzách- nadýchám do alkohol testeru?

Nejlepší odpověď
redy

Podle mě nadejcháš, lidi se třeba vymlouvaj, že měly švestkovej kompot, nebo nějaký kapky na kašel.

A ukázalo to, jistě že měli nějakej ten chlast…

Docela by mi to zajímalo, co je na tom pravdy:-)

Další odpovědi
mosoj

Nenadýcháš, protože natáhneš brka.

gecco

Jo – nedejcháš…
Běžné testery nerozlišují etanol a metanol…
😉
Takže nadejcháš – a ještě můžeš přijít o zrak i o život…
😉

Jiří Bohumil

Pravděpodobně ano, alkoholtester reaguje na ethyl a methyl… asi shodně. Ale já to nezkoušel a ani tobě to nedoporučuji. Pokud by jsi ale náhodou „požil“ meťák, tak jsem byl překvapen, že ti pomůže se pořádně přechlastat ještě čistým ethylem a je šance, že to přežiješ. Pokud prý ti chlastometři co pili methyl jej současně konzumovali s ethyl, tak většinou přežili.
Ale že je dnes venku škaredě, co? A tak máme čas na „konzultace“.:-)))

Kelt

Metanol je prudký jed. Způsobuje poškození zraku až smrt. Pokud se napiješ metanolu, musíš rychle vypít alkoholický nápoj. Divím se ale, proč ses na to zaměřil? Chceš li řidit auto, nesmíš požít alkoholický nápoj. Zda věříš testeru, to je tvoje věc. A pokud chceš vědět, zda dokáže tester metanol místo etanolu, bez toho, že bys to pil, to by šlo udělat snad nějak laboratorně.