Pokud budou existovat archeologové a hlavně lidé i za takových tisíc let, co si myslíte, že by mohli objevovat ?

A možná i za méně než tisíc let. Dnes stále ještě nacházíme pozůstatky starých hrobů – pohřebiště a nebo pravěká zvířata. Ale co když jednoho dne bude již všechno prozkoumané – čistě teoreticky. A co potom budou objevovat a nebo se archeologie propadne v zapomenutí ? Děkuji za vaše názory.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Objevovat bude pořád co. Třeba pozůstatky z doby kamenné budou všechny objevené a zadokumentované. Ale za těch tisíc let budou lidé objevovat pozůstatky naší současné doby a budou si říkat, co tu v roce 2000 žilo za pošuky :o)

Další odpovědi
anonym

Předpokládám, že vždycky bude co zkoumat a objevovat, protože se rozvíjí „zkoumací“ technologie a nikdy se neví všechno. Lidská zvídavost nemá hranice. Budoucím generacím po nás zbydou ke zkoumání pravděpodobně hlavně plasty.

Rocker

Budou po lesích vykopávat sáčky od svačin a PET lahve:-)

Katusa

Touha objevovat minulé časy vždy byla a vždy bude. Pravděpodobně budeme označeni za dobu plastovou

Drap

To se asi tak brzy nestane, že by nebylo po čem pátrat. Již dnes nám dělá problémy zjistit jak se třeba některé věci dělaly před 150 léty.

Damiana

Zatímco „my“ máme ještě možnost objevovat ušlechtilé kovy, zajímavé techniky bez použití robotů a jiné umělé inteligence, „oni“ se budou brodit pouze ve smetištích plných zbytečných klumpů… A když najdou zbytky našich tělesných schránek, místo korunovačních klenotů narazí tak akorát na kreditní karty, silikonová poprsí nebo umělohmotné výztuže penisů…