Kazatel

Pokud bude zítra jmenován premiérem pan Fiala, znamená to že pan Babiš zmizí (až na vystoupení ve sněmovně) z obrazovek?

Nejlepší odpověď
Cvrčák

Předání moci a funkce někomu jinému neznamená, že dotyčný „zmizí“ z televizních obrazovek. Andrej Babiš, coby předseda nejsilnějšího uskupení na mandáty ve sněmovně (případně další poslanci z ANO), ze zákona musí dostávat určitý prostor na veřejnoprávní televizi. Ne, nezmizí, byl zvolen občany.

Další odpovědi
Ametyst

Zaprodaná antibabišovská media jen přestanou psát o tom, že Babiš může za všechno, i za 30 tisíc mrtvých s covidem, a začnou místo něho obviňovat nezodpovědnou českou společnost. Tohle bude ta změna.

zjentek

No tak pokud jej zastíní…proč ne?

terry

To asi nebude hned tak rychle.
On trochu publicisty potřebuje.
Jeho politická aktivita nekončí.

Emefej

Z obrazovek ČT rozhodně nezmizí, protože zákon 231/2001 Sb. v paragrafu 31 říká toto:
„Provozovatel vysílání je povinen zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti a zejména nebyla v celku vysílaného programu jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí, popřípadě jejich názory nebo názory jednotlivých skupin veřejnosti, a to s přihlédnutím k jejich reálnému postavení v politickém a společenském životě.“

JežíšKristus

Ze soukromých médií nikoliv, ty vlastní Babiš. Na ČT mu je ze zákona také nutné dát prostor – je poslancem.
Myslím, že se o něm bude mluvit ještě dlouho – to, že jsme druzí nejhorší v covidu je jeho zásluha. Kde jsou nějaká opatření proti covidu? Změna zavření hospod z půlnoci na 22.00 určitě pomůže! Komedie toto 🙂

Cvrčák

Ametyst: Nechápu, proč se zjevně konzervativně (?) smýšlející člověk zastává Babiše? Vlastní 1/3 mediálního prostoru a slušně mu to vychází. Doba absurdit.