Smackdown

Pokud bude víc lidí jako já, bude se snižovat porodnost, že to dojde až jen k umělému oplodnění?

Jsem mladý v reprodukčnim věku, z důvodu silných úzkostí, mi byla předepsaná antidepresiva
od té doby šlo vše z kopce, nezájem o sex, přibejvání na váze, a neplodnost
říkám si . . . to vypadá jako bych byl už v přechodu
to chtějí z mladého samce udělat totálně . . .
Impotenta?

Nejlepší odpověď
dubraro

Antidepresiva skutečně takto fungují, vyzkoušeno na vlastní kůži. Na druhé straně jejich vysazení má taky dost nepříjemné následky. Je to ve skutečnosti vysoce návyková droga.

Další odpovědi
Edison

Umělé oplodnění s porodností jako takovou přímo nesouvisí. Porodnost ovlivňuje především sociální vztah společnosti k podpoře porodnosti. Umělé oplodňování je dnes celkem běžnou praxí.

Jinak snižování porodnosti celosvětově je samozřejmě v zájmu zachování lidstva. Ono by to totiž časem mohlo dospět do stavu, kdy nás Země prostě nepojme, neuživí. Ale jak to udělat? Nekulturní pronárody se množej jak prokoplý, jsou odolní vůči všemu, vystačej si s málem… To všechno je předurčuje k přežití. Nakonec i minulost to dokazuje. Vyspělé společnosti vždy vymřeli v podstatě na blahobyt. A tyhle pronárody přežívají desetitisíce let.

Takže je snaha porodnost celosvětově potlačovat. Jenže jak dostat „protiporodní“ prostředky mezi lidi? No vyrobit kdejakou srajdu a vydistribuovat. Jenže… kdo to zaplatí? No ty pronárody určitě ne… Takže zase ty kulturní civilizované. Co z toho plyne? To si domyslí už snad každý sám.

autacek

Kdybys měl samičku, neměl bys deprese. Pokud je naopak toto příčinou, ono už se o oplodnění postará příchozí kulturní obohacení.

Kepler

Ke snižování porodnosti dochází především u bílé populace, paradoxně v ekonomicky vyspělejších zemích. Se způsobem početí to nemá nic společného, jen s vůlí mít dítě. Ve tvém případě jistě nejde o definitivní stav, úzkostné stavy se dají léčit i jinak, než antidepresivy. Snad by ti mohl pomoci dobrý psycholog.