Pokračovat ve stavebním spoření?

Moje devítiletá dcera má stav.spoření a za rok jí končí.Mám pokračovat dál a nebo jí radši zařídit něco jiného,nějaký jiný typ spořícího účtu?Jinak má i dětské konto,je to bez jakýchkoliv poplatků,i s tím jsem spokojená.podo­týkám,že na stavebko jí spoříme minimum,300kč,na konto jí posíláme stovku.Jak prostě šetřit???

Nejlepší odpověď
Salvaje

Vzhledem k tomu, že budoucnost stavebního spoření je nyní dost nejistá, zvolila bych něco jiného… A nebo nechala, dokud nebude jisté, že se něco změní k horšímu a až teprve pak zrušila, dřív než ke změně dojde.
Jakmile skončí ta pěti / šestiletá doba, je úplně jedno, kdy stavebko zrušíte. Pak už nejste ničím vázaná…

Další odpovědi
pokazdejinak

zamyslete se, proč dceři spoříte – aby měla na školu? nebo v 18 auto? nebo opravdu na první bydlení? nebo jen pro start do života? vzhledem k tomu, že v budoucnu určitě zpřísní používání stavebka jen na opravdu bytové účely, rozhodněte se i podle toho…
vůbec bych se nebála spořit dceři v nějakém investičním fondu, vyberte si nějaký v českých korunách, zkontrolujte si poplatky, jestli se v tom vůbec nevyznáte, možná si radši pozvěte fin.poradce
my Češi máme nějak z těch fondů strach, ale jestli máte třeba nějaké současné životní pojištění, tak už do fondů dávno spoříte, navíc s kontrolou pojišťovny místo vlastní a tím, že chcete platit pravidelně, velmi účinně snižujete riziko