reika

Pokousané listy – jak je chránit?

Dobrý den. Na listech pěnišníku se objevily takové „kousance“. Jak listy chránit? Co je pokousalo? Díky.

Nejlepší odpověď
Anemone

Zřejmě se jedná o lalokonosce. Je to brouk, který se ve dne skrývá dole u kmínku a kořenů, žrát listy leze v noci, proto ho nevidíš. Použij herbicid třeba Fast M hlavně dole a kolem rostliny. Trochu rozhrábni i zeminu, larvy se ukrývají u kořenů.

Další odpovědi
Drap

Nějaký škůdce je pokousal. Je je potřeba vysbírat, nebo chemicky zničit.

nyjono

Zkus se optat na FB – Zahrada je naše hobby.